Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Sa minuta duhet të ecni në ditë për të rënë 1 kilogramë në javë

Postuar: 16/05/2018 - 15:53

Të pakënaqura me format e tyre, femrat u nënshtrohen dietave drastikeve për të arritur pamjen që dua. Sikur të ishte kaq e thjeshtë të gjitha do të ishim modele, por veç stilit të jetesës e regjimit ushqimor, gjenet janë ato që përcaktojnë format e konstruktin e çdo njeriu. Para se të eleminoni ushqimet apo të kufizoni veten tuaj në të ngrëni filloni aktivitetin fizik, pasi kjo është mënyra e vetme për të rënë në peshë gradualisht dhe shëndetshëm pa rrezikur që kilet t’ju rikthen sërisht. Living do të ndajë me ju poshtë se sa kilometra duhet të ecni në mënyrë që të bini në peshë. 

1 oë ecje me hap normal djeg rreth 400 kalori.
Nevojiten 2,000 hapa për të djegur 100 kalori. Për të humbur 1 kilogramë ju duhet të digjni 3500 kalori. 
Mënyra më e shëndetshme për të humbur peshë është humbja e një kilogrami në një javë. Për të arritur këtë ju duhet të ecni 8 kilometra ose të digjni 500 kalori çdo ditë.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 1

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/05/2018 - 21:39

Problemet me mëlçinë janë të zakonshme tek njerëzit që konsumojnë alkool apo që hanë ushqime me yndyrë të lartë. Ato thjesht të çojnë drejt një jetë me cilësi të dobët, prandaj ne do t’ju paraqesim një pije që do të eliminojë të gjitha problemet me mëlçinë!

Postuar: 20/05/2018 - 21:39

Duhet ngrënë apo jo lëkura e peshkut? 

1) Do të këshilloja të preferonim peshkun e pjekur dhe jo atë të skuqur

Postuar: 20/05/2018 - 19:57

Një buzëqeshje e bardhë mund të tregojë çdo person tërheqës, të shëndetshëm dhe të ri.

Postuar: 20/05/2018 - 17:52

Depozitat e tepërta të yndyrës mund të dëmtojnë seriozisht shëndetin tuaj të përgjithshëm.

Postuar: 20/05/2018 - 17:42

Njerëzit që jetojnë në zonat rurale janë më të lumtur se sa banorët e qytetit.

Postuar: 20/05/2018 - 17:37

Rrudhat e ballit ndryshojnë paraqitjen e njeriut dhe e bëjnë atë të ngjajë më i moshuar.

Postuar: 20/05/2018 - 17:16

Piperonal, një përbërës që gjendet tek piperi i zi, është zbuluar se mund të ulë ndjeshëm efektet e dëmshme të një diete të lartë në yndyrë.