BREAKING NEWS

Regjistrohen 25 raste të reja me Covid, asnjë viktimë në Shqipëri

Regjistrohen 25 raste të reja me Covid, asnjë viktimë në
x
BREAKING NEWS

Lajm i trishtë! Ndërron jetë ish-deputeti i njohur i Partisë Demokratike

Lajm i trishtë! Ndërron jetë ish-deputeti i njohur i Partisë
x
BREAKING NEWS

Italia deklasifikon 4 mijë dokumente, mes tyre akte top sekret të misioneve në Shqipëri, në ato vite kryeministër ishte Ilir Meta, priten të zbardhen emrat e ministrave dhe magjistratëve shqiptarë

Italia deklasifikon 4 mijë dokumente, mes tyre akte top sekret të
x
BREAKING NEWS

“Rrezikojmë të njëjtin tmerr...”/ Erion Braçe thirrje urgjente të gjithë shqiptarëve: Mos keni frikë! Çohuni!

“Rrezikojmë të njëjtin tmerr...”/  Erion
x
BREAKING NEWS

Degradon keq situata/ Vazhdojnë protestat masive kundër masave anti-Covid në Gjermani, mijëra njerëz zbarkojnë në rrugë, një burrë pësoi atak kardiak teksa u arrestua nga policia (DETAJET)

Degradon keq situata/ Vazhdojnë protestat masive kundër masave
x
BREAKING NEWS

THELLOHET TRAGJEDIA! Shpërthimi i bombolës së gazit brenda hotelit në Velipojë, pas 2 vajzave ndërron jetë edhe nëna. Ja si paraqitet gjendja e djalit të vetëm të familjes që ka mbijetuar

THELLOHET TRAGJEDIA! Shpërthimi i bombolës së gazit brenda
x
BREAKING NEWS

Alarmohen qytetarët në Elbasan, zbulohet një granatë në mes të rrugës, njoftohen me urgjencë forcat xheniere

Alarmohen qytetarët në Elbasan, zbulohet një granatë në
x
BREAKING NEWS

GJKKO nuk rihapi hetimin për Fatmir Mediun, SPAK bën një tjetër lëvizje

GJKKO nuk rihapi hetimin për Fatmir Mediun, SPAK bën një
x

Shëndeti

Shkenca është e bindur/ Së shpejti do të mund të shërohet forma më vdekjeprurëse e kancerit të gjirit

Shkenca është e bindur/ Së shpejti do të mund të

Për gratë, të cilat vuajnë nga forma trefishe e kancerit të gjirit, e cila është forma më e rëndë e këtij lloji të kancerit, tanimë ka një shpresë, shkruan Dailymail.

Kjo formë e kancerit është një nga sëmundjet më vdekjeprurëse të ditëve të sotme. Vetëm 77% e njerëzve, mund të mbijetojnë më shumë se 5 vjet pas diagnostikimit.

Së fundmi, doktorët britanikë me anë të një studimi, kanë thënë se disa terapi, në formë të tabletave, që kanë për qëllim aktivizimin e sistemit imunitar, janë aprovuar dhe mund të dalin në treg shumë shpejt.

Sipas studimeve, gratë duhet të përdorin një lloj të medikamenteve, paralelisht me kimioterapinë. Një nga gratë e para në Britaninë e Madhe, të trajtuara me këtë metodë është një 45-vjeçare, e cila ka thënë se ndihet shumë më mirë dhe rezultatet e analizave mjekësore kanë treguar se tumori është zvogëluar dukshëm.

Shkencëtarët janë të bindur, se kjo metodë do të jetë shumë efektive në trajtimin e këtij lloji të kancerit dhe se shumë shpejt, të gjithë personat e diagnostikuar do të kenë mundësi të trajtohen me të.