BREAKING NEWS

Fatos Klosi: Meta po ndjek lojën e Berishës për shkak të pazareve, nuk kanë çfarë humbin dhe duan kreun e opozitës, pas 11 dhjetorit rrezikohet përplasje

Fatos Klosi: Meta po ndjek lojën e Berishës për shkak të
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu publikon foton e Lulzim Bashës dhe bën komentin e papritur: Në varreza me...

Kreshnik Spahiu publikon foton e Lulzim Bashës dhe bën komentin e
x
BREAKING NEWS

Fatos Tarifa plas “bombën”: Korrupsionin e futi Ilir Meta, 40 për qind e buxhetit shkonte në xhepin e tij, paratë i transportonte me çanta

Fatos Tarifa plas “bombën”: Korrupsionin e futi Ilir Meta, 40
x
BREAKING NEWS

Kryeministri Rama uron 29 nëntorin dhe publikon videon me pamjet fantastike nga përfundimi i projektit gjigant: Do të bëhet një korridor lidhës i rëndësishëm Lindje-Perëndim

Kryeministri Rama uron 29 nëntorin dhe publikon videon me pamjet fantastike
x
BREAKING NEWS

Kush është zv.kryeministri që doli tek përgjimet e Rezart Taçit? Braçe shpërthen i revoltuar dhe “hedh topin” tek Arben Ahmetaj: Unë siguroj dokumentin e plotë dhe në atë datë unë kam qenë vetëm deputet

Kush është zv.kryeministri që doli tek përgjimet e Rezart
x

Shëndeti

Shpëtoni nga akumulimi i toksinave që ka trupi nga ndotja, ushqimi dhe kimikatet me këtë pije, ja si përgatitet

Shpëtoni nga akumulimi i toksinave që ka trupi nga ndotja, ushqimi dhe

Trupi jo në akumulon toksina pasi ne jemi vazhdimisht duke u ekspozuar në ditët e sotme drejt tyre nëpërmjet ushqimit, kimikateve, ndotjes dhe gjithashtu stresi, mund të çojë në çështje të ndryshme shëndetësore. Prandaj, ne mund të përmirësojmë ndjeshëm funksionin e gjithë trupit dhe të parandalojmë probleme të tilla shëndetësore nëse detoksifikojmë zorrën e trashë dhe pastrojmë zorrët.

Mbeturinat e tepërta dhe ndërtimi toksik në zorrës e trashë mund të shkaktojnë simptoma të shumta të pakëndshme, kështu që kur pastrohet, ndihet më lehtë, tretja përmirësohet dhe oreksi zvogëlohet.

Lëngjet e papërpunuara dhe perimet janë të pasura me elementë që pastrojnë zorrën e trashë, si fibra, phytochemicals (kimikatet e dobishme të bimëve), dhe sheqernat natyrore që veprojnë si laxatives, si sorbitol dhe fruktoza.

Njerëzit që kryejnë pastrimin e zorrës së trashë pohojnë se ato ofrojnë përfitime të mëposhtme:

funksion i përmirësuar i mëlçisë

ul rrezikun e kancerit të zorrës së trashë

Pija e mëposhtme e spastrimit të zorrës së trashë do t’ju ndihmojë të eliminoni çdo toksinë dhe të humbni kilet shtesë:

Një mollë (e gjelbër ose e kuqe)

Shpëlajni kastravecin, dhe përsërite të njëjtën gjë me mollën. Pastaj, ndani fletën Aloe Verën në dy, dhe merrini xhelin.

Miksoni të gjithë përbërësit në blender, shtoni një gotë ujë dhe lëng portokalli, dhe pini këtë pije dy herë në ditë, në mëngjes, me stomak bosh dhe në pasdite.