BREAKING NEWS

Deklarata e fortë e ish-deputetit demokrat: I gatshëm të kandidoj për Bashkinë e Tiranës, ma ka kërkuar baza

Deklarata e fortë e ish-deputetit demokrat: I gatshëm të kandidoj
x
BREAKING NEWS

Tronditet tregu, bordi çon në stratosferë çmimin e naftës dhe benzinës

Tronditet tregu, bordi çon në stratosferë çmimin e
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh? “Hyri për herë të fundit tek Avdylajt?”/ Zhdukja e Ervis Martinajt, RENEA zbarkon në këtë qytet

Çfarë po ndodh? “Hyri për herë të fundit tek
x
BREAKING NEWS

Kërcet arma në Shkodër

Kërcet arma në Shkodër
x
BREAKING NEWS

Kërkuan lirimin nga qelia, gjykata e Lartë merr vendimin për Lefter Kokën dhe tre zyrtarëve të tjerë të arrestuar për aferën e inceneratorëve

Kërkuan lirimin nga qelia, gjykata e Lartë merr vendimin për
x
BREAKING NEWS

“Nuk kemi më kriminelë që shtrijnë dorën me kallashnikov dhe vrasin gjysmën e lokalit”/ Eksperti i kriminalistikës bën paralajmërimin e fortë: Është rritur profesionalizmi, nga 2012 e deri tani...

“Nuk kemi më kriminelë që shtrijnë dorën me
x
BREAKING NEWS

“Bëhet për të tërhequr vëmendjen e Policisë së Shtetit”/ Ish-drejtuesi i policisë zbulon se kush i nxjerr fotot e të shumëkërkuarit Ervis Martinaj

“Bëhet për të tërhequr vëmendjen e Policisë
x
BREAKING NEWS

“Fillimisht i japin makinën për...” Ish-drejtuesi i Lartë i Policisë së Shtetit zbulon si rekrutohen vrasësit me pagesë

“Fillimisht i japin makinën për...” Ish-drejtuesi i
x

Shëndeti

Shpëtoni nga faturat e shtrenjta, këto 5 lloj lulesh e mbajnë shtëpinë të freskët si kondicioneri (FOTO)

Shpëtoni nga faturat e shtrenjta, këto 5 lloj lulesh e mbajnë

Patjetër që te kondicioneri shohim shpëtimin e ditëve të nxehta të verës, por kur mendoni për faturën e energjisë që do të vijë në fund të muajit nuk e shihni më me të njëtin sy.

Prandaj sot po ju sjellim mënyra alternative për të freskuar shtëpinë, madje edhe të shëndetshme edhe natyrale.

Shpëtoni nga faturat e shtrenjta, këto 5 lloj lulesh e mbajnë

Përveçse pastroni ajrin, edhe e freskoni atë!

1. Druri i palmës Areka
Eleminon helmet dhe dyoksidin e karbonint, por njëkohësisht ka rol shumë të madh në rritjen e lagështisë së ajrit në banesë.

2. Aloe vera
Kjo lule është e njohur për cilësitë e saj mjekuese, mirëpo mund të mbajë temperaturë të ulët të ajrit dhe kështu të mbrojë shtëpinë nga ngrohja e tepërt.

3. Fikusi
Kjo lule që mund ta keni të gjithë në shtëpi, eliminon bakteret dhe mund ta bëjë shtëpinë më të freskët.

4. Druri gjarpër
Druri gjarpër është zgjedhje e përsosur për dhomën e gjumit, sepse nuk harxhon oksigjen, aq më pak në mbrëmje.

5. Fieri i Bostonit
Kjo lule nuk përdoret vetëm për të dekoruar ambientin, shërben si pastrues i ajrit dhe freskues i tij.

Shpëtoni nga faturat e shtrenjta, këto 5 lloj lulesh e mbajnë

Shpëtoni nga faturat e shtrenjta, këto 5 lloj lulesh e mbajnë

Shpëtoni nga faturat e shtrenjta, këto 5 lloj lulesh e mbajnë

Shpëtoni nga faturat e shtrenjta, këto 5 lloj lulesh e mbajnë