BREAKING NEWS

“Kukësi si Londra e vogël”/ Media britanike japin alarmin: Cilat janë 9 bandat që po trafikojnë shqiptarët, reklamojnë shërbimet e tyre edhe në TikTok

“Kukësi si Londra e vogël”/ Media britanike japin alarmin:
x
BREAKING NEWS

E rëndë në Tiranë, gjendet i pajetë një 35-vjeçar, dyshimet e para

E rëndë në Tiranë, gjendet i pajetë një
x
BREAKING NEWS

EMRI/ Ndoqi klientin me thikë në rrugë pasi u ankua për faturën, identifikohet pronari i restorantit, policia e shpall në kërkim

EMRI/ Ndoqi klientin me thikë në rrugë pasi u ankua për
x
BREAKING NEWS

Shpallja non-grata e gazetares ruse, reagon Grenell dhe paralajmëron Sveçlën: Precedent i tmerrshëm, zyrtarë të Kosovës mund ta pësojnë në të ardhmen

Shpallja non-grata e gazetares ruse, reagon Grenell dhe paralajmëron
x
BREAKING NEWS

Procesi i Zajednicës në Kosovë/ “Turp historik dhe krim tradhtie kombëtare, antishqiptarizmi i bashkuar me korrupsionin e lartë shtetëror në Tiranë”, Spartak Ngjela bën paralajmërimin e fortë: Prisni dhe shikoni...

Procesi i Zajednicës në Kosovë/ “Turp historik dhe krim
x
BREAKING NEWS

Iku i nxehti afrikan?! Shi, rrufe dhe ulje temperaturash! Parashikimi i motit për javën e ardhshme

Iku i nxehti afrikan?! Shi, rrufe dhe ulje temperaturash! Parashikimi i motit
x
BREAKING NEWS

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste të reja ka pasur në 24 orët e fundit

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

“1 javë pasi i thashë Metës këtë, mua Berisha më arrestoi”, Idajet Beqiri nxjerr prapaskenat dhe ngre dyshimet e forta

“1 javë pasi i thashë Metës këtë, mua Berisha
x

Shëndeti

Shpresë për pacientët me kancer, zbulohet ushqimi që lufton sëmundjen e rëndë

Shpresë për pacientët me kancer, zbulohet ushqimi që lufton

Siç e dimë tashmë kanceri është rezultati përfundimtar i përhapjes së pakontrolluar të qelizave në pjesë të ndryshme të trupit.

Rritja e konsumit të frutave, perimeve dhe drithërave të plota mund të rrisë ndjeshëm mbrojtjen kundër kancerit. Disa perime kanë veti veçanërisht të fuqishme mjekësore për shkak të profilit të tyre të paimitueshëm ushqyes.

Përveç kësaj Cancer Research Uk ka zbuluar tashmë se dhe shafrani i Indisë promovohet si një trajtim alternativ i kancerit për shkak të përqendrimeve jashtëzakonisht të larta të antioksidantëve.

Ka disa prova që vërtetojnë se shafrani i Indisë mund të vrasë disa lloje të qelizave të kancerit. Studimet laboratorike kanë treguar se kurkumina, substancë kjo që gjendet te shafrani i Indisë, ka efekte antikancerogjene në qelizat e kancerit.

"Express" raporton se sipas hulumtimeve është vënë re se në vendet ku konsumohet shafrani i Indisë ka pasur shkallë më të ulët të sëmundjes.