BREAKING NEWS

Temperatura deri në 40 gradë, moti bën kthesën drastike të premten

Temperatura deri në 40 gradë, moti bën kthesën drastike
x
BREAKING NEWS

Vrau dy turistët çekë në Prekal, Gjykata e Lartë merr vendimin për Sokol Mjacajn, ia ‘hedh çelësat në det’

Vrau dy turistët çekë në Prekal, Gjykata e Lartë merr
x
BREAKING NEWS

“PS është shkërmoqur si parti”/ Spartak Braho flet për emërimet brenda Partisë Socialiste dhe ia numëron ‘një nga një’ kryeministrit: Gjithçka e vendos Rama sikur është shefi i Shtabit. Si kjo situatë nuk ka pasur ndonjëherë

“PS është shkërmoqur si parti”/ Spartak Braho flet
x
BREAKING NEWS

Rrebeshe të forta dhe stuhi/ Moti bën ndryshimin drastik, meteorologu tregon kur vjen kthesa e madhe dhe si parashikohet fundjava

Rrebeshe të forta dhe stuhi/ Moti bën ndryshimin drastik, meteorologu
x
BREAKING NEWS

“Ka filluar që kur ishte ministër Olldashi”, Spartak Braho hedh dritë mbi skandalin e madh me rrugën Kardhiq-Delvinë: Aferë korruptive! Balluku pjesë e oligarkisë së kryeministrit. Ai është megaloman dhe…/ Rama i ka hipur...

“Ka filluar që kur ishte ministër Olldashi”, Spartak
x
BREAKING NEWS

"Ka nja dy deputetë që kundërshtojnë me të drejtë"/ Spartak Braho plas deklaratën e fortë për aferën e inceneratorëve: Skandali është kaq i fortë sa…Ja pse Rama nuk e jep dorëheqjen. A do ketë fundin e Musolinit?

"Ka nja dy deputetë që kundërshtojnë me të
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Meta-Berisha kanë marrë urdhër nga Moska të destabilizojë Shqipërinë, protesta e 7 korrikut mund të prodhojë viktima

Frrok Çupi: Meta-Berisha kanë marrë urdhër nga Moska
x
BREAKING NEWS

Rëndohen pozitat e Metës, SPAK regjistron tjetër procedim penal ndaj presidentit, akuzohet së bashku me Kryemadhin për fshehje pasurie, në “filtër” dhe 8 zyrtarë të LSI

Rëndohen pozitat e Metës, SPAK regjistron tjetër procedim penal
x

Shëndeti

Shtoni 1 lugë nga ky përbërës në gotën e ujit, rezultatet në pak kohë do t'ju befasojnë, zbardhen studimet

Shtoni 1 lugë nga ky përbërës në gotën e ujit,

Uji detoks nuk është vetëm një mënyrë kalimtare për tu kujdesur për trupin. Studimet tregojnë se ndihmon vërtet trupin tuaj të heqë qafe toksinat, të humbasë peshë dhe të rrisë nivelet e energjisë.

Por ka edhe disa përbërës efektivë për këto pije, përveç limonit dhe xhinxherit, që mund t’i gjeni lehtësisht në shtëpi.

Merrni 2 copa hudhër dhe pritini në feta.

Prisni për 10 minuta dhe më pas përziejini ato me 500 ml ujë.

Lëreni të qëndrojë për të paktën 2 orë.

Bëni me feta 2 mollë. Shtojini ato, së bashku me 2 shkopinj kanelle, në një kanë me ujë.

Vendosini në frigorifer për një orë më pas mund t’i konsumoni

Prisni një kastravec në copë të vogla, shtojini akuj dhe ujë dhe pak nenexhik.

Merrni përbërësit e mëposhtëm:

gjysmë lugë gjelle kokrra piperi të zi, 1 lugë xhinxher, 1 lugë gjelle mjaltë, 1 limon dhe 2 gota ujë.

Përzieni bashkë piperin xhinxherin dhe mjaltin.

Zieni ujin dhe hidheni në gota. Shtoni një lugë gjelle të përzierjes në një gotë ujë. Shtoni lëngun e gjysmës së limonit (nëse ju pëlqen limoni). Mos prisni derisa të bëhet ftohtë. Pijeni të ngrohtë.