BREAKING NEWS

“Do të nisë së shpejti”, Spartak Ngjela paralajmëron lëvizjen që do të luftojë korrupsionin politik në nivele të larta: Do jetë fundi i...

“Do të nisë së shpejti”, Spartak Ngjela
x

Shëndeti

Si nuk e paskemi ditur më parë/ Pini 1 gotë ujë të ngrohtë çdo ditë dhe shpëtoni një herë e mirë nga këto probleme të rënda

Si nuk e paskemi ditur më parë/ Pini 1 gotë ujë të

Shumë persona mund të na e kenë thënë diçka të tillë, por nuk ia kemi vënë veshin. E vërteta është se 1 gotë ujë i ngrohtë në mëngjes apo para se të flemë gjumë, është një ritual i domosdoshëm.

Ajo realizohet thjesht, shpejt dhe nuk ka nevojë për shtojca si xhinxher ose si lëng limoni (varësisht dëshirës edhe mund t’ia shtoni).

Thjesht uji i ngrohtë ju siguron përfimet më poshtë:

-Nxjerr toksinat e dëmshme jashtë trupit tuaj

-Rigjeneron qelizat

-I jep lëkurës suaj elasticitet

-Parandalon rrudhat në faqet tuaja

-I jep lëkurës në tërësi shkëlqim dhe jetë

-Ju ndihmon të shkrini dhjamin, sidomos në zonën e barkut.