Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Si ta bëni kuzhinën të duket më e madhe? Epo hidhini një sy këtyre ideve kreative

Postuar: 11/01/2019 - 19:18

Kuzhina është vendi më i rrëmujshëm në shtëpi. Pavarësisht mundimit të përditshëm që kërkon për t’u rregulluar, gjithmonë duket sikur nuk ka vend për asgjë. Por nëse tregoheni pak më kreativë do të kuptoni se vendi është i mjaftueshëm, mjafton të keni parasysh disa rregulla. Më poshtë po ju tregojmë disa ide që do ju ndihmojnë të bëni kuzhinën vendin më të dashur.

Përdorni rafte rrotullues

Shfrytëzoni çdo cep të mobiljeve

Bëni sa më shumë rafte dhe sirtarë

Mos bëni derë në kuzhinë

Vendosni sa më shumë drita

Mobiljet mundohuni t’i vendosni në të njëjtën ngjyrë

Vendosni perde që mblidhen

Përdorni dekoret e duhur

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/01/2019 - 13:34

Një studim i rreth gjysmë milioni njerëzish në Kinë sugjeron se një vezë e përditshme mund të zvogëlojë rrezikun e sëmundjeve të zemrës dhe goditjeve.

Postuar: 18/01/2019 - 12:54

Shqetësimet e shumta në jetën e përditshme shpesh herë na bëjnë të kalojmë stres të vazhdueshëm.

Postuar: 18/01/2019 - 12:42

Vitet e fundit kanceri i lëkurës është kthyer në një sëmundje shumë serioze duke ,arrë parasysh f

Postuar: 18/01/2019 - 09:32

  Mëngjesi është një ndër vaktet më të rëndësishme për të pasur një shëndet sa më të mirë.

Postuar: 18/01/2019 - 09:09

Nëse shihni që ju kanë dalë gjëndra mbas koke ose pranë veshit atëherë duhet të shkoni menjëherë

Postuar: 18/01/2019 - 08:58

Rrepat përdorim të madh gjejnë në ushqime,por pak njerëz janë të informuar për vetitë shëndetësor

Postuar: 18/01/2019 - 08:52

 Për disa njerëz është më e zakonshme që pas zgjimit nga mëngjesi të vrapojnë drejt kuzhinës