BREAKING NEWS

Vijon rënie drastike e kurbës së të infektuarve në vend me koronavirus, Ministria zbardh të dhënat e fundit

Vijon rënie drastike e kurbës së të infektuarve në vend
x

Shëndeti

Si ta kuptojmë që mjalti është organik? Mjafton një eksperiment i thjeshtë në kushte shtëpie

Si ta kuptojmë që mjalti është organik? Mjafton një

Mjalti është cilësuar dhe si ilaç për disa sëmundje. Sa më organik dhe pa përpunim aq më mirë është. Por, si ta dallojmë që mjalti është bio?

Mjafton një eksperiment i thjeshtë në kushte shtëpie për të bërë verifikimin.

Në një gotë me ujë hidhni një lugë mjaltë. Nëse është artificial, atëherë ai do të shkrijë në ujë dhe do të mund të shihni përmes gotës.

Por, nëse mjalti është bio, atëherë ai do të bjerë në fund të gotës.