BREAKING NEWS

Albin Kurti gjatë konferencës merr vendimin e menjëhershëm për taksën ndaj Serbisë, ja çfarë u vendos dhe kur do hyjë në fuqi

Albin Kurti gjatë konferencës merr vendimin e menjëhershëm
x

Shëndeti

Si të kuroni dhimbjen e gjunjëve me kurë natyrale

Si të kuroni dhimbjen e gjunjëve me kurë natyrale

Janë të shumtë njerëzit të cilët kanë probleme me gjunjët dhe shpesh herë kanë dhimbje të forta.

Pikërisht për këtë arsye ne do ju sjellim një recetë natyrale si se ju mund të kuroni dhe të ndaloni dhimbjen e gjunjëve.

Përbërësit:

Një fashë elastike

2 lugë kripë

Një të verdhë e vesë

Udhëzimet:

Rriheni të verdhën e vesë dhe më pas shtoni kripën përgjatë përzierjes.

Përdorimi:

Aplikoni ca prej përzierjes në pambuk dhe vendoseni atë tek gjunjët e tua, për ta mbështjellur me fashë elastike

Lëreni pambukun të veprojë për 2 orë rresht

Aplikoni këto fasha 4 herë përgjatë ditës

Prania e magnezit në kripë zvogëlon inflamacionin që shkakton dhimbje. Ndërkaq, e verdha e vesë është e pasur me minerale dhe proteina që depërtojnë thellë në lëkurën tuaj dhe forcojnë eshtrat, ligamentet dhe indet.