BREAKING NEWS

Mediat serbe jehonë vrasjes së tmerrshme në Kosovë: Policia e rrethoi, por autori zgjodhi të vriste veten

Mediat serbe jehonë vrasjes së tmerrshme në Kosovë: Policia
x
BREAKING NEWS

Deputetja demokrate habit me deklaratën: Partia Demokratike ka përgjegjësi për largimin e të rinjve

Deputetja demokrate habit me deklaratën: Partia Demokratike ka
x
BREAKING NEWS

Samiti i BE-së për Ballkanin Perëndimorë në Tiranë, i pranishëm edhe kancelari gjerman, ja kush do ta shoqërojë

Samiti i BE-së për Ballkanin Perëndimorë në
x
BREAKING NEWS

Zgjedhja e kreut të SPAK, avokati bën deklaratën e fortë: Kanë devijuar nga objektivi, nuk po merren me zyrtarët e lartë

Zgjedhja e kreut të SPAK, avokati bën deklaratën e fortë:
x
BREAKING NEWS

Përplasja Braçe-Balla për buxhetin, deputeti i PS-së zbardh prapaskenat

Përplasja Braçe-Balla për buxhetin, deputeti i PS-së
x
BREAKING NEWS

COVID-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë del me njoftimin e rëndësishëm, ja çfarë po ndodh

COVID-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë del me
x
BREAKING NEWS

“Rama kërkon të vrasë fjalën e lirë”/ Çfarë po paralajmëron Berisha: Brenda 6 muajve tre media...

“Rama kërkon të vrasë fjalën e lirë”/
x
BREAKING NEWS

Çfarë i kërkoi gruaja shtatzënë? Zbulohet LETRA e Sokol Halilit pak momente pas aktit të tmerrshëm (FOTO)

Çfarë i kërkoi gruaja shtatzënë? Zbulohet LETRA e
x

Shëndeti

Si të pastroni mëlçinë nga toksinat dhe të largoni njëherë e përgjithmonë lëngjet e dëmshme nga trupi, përdorni këta tre përbërës dhe do iu thoni lamtumirë

Si të pastroni mëlçinë nga toksinat dhe të largoni

Mëlçia largon substancat e dëmshme nga trupi, por roli i saj është edhe më i madh. Ajo ruan hekurin dhe disa vitamina, si dhe glukozën, të cilën mëlçia e lëshon në qarkullimin e gjakut kur trupi ka nevojë për më shumë sheqer për energji.

Mëlçia gjithashtu lëshon qeliza të vjetra të kuqe të gjakut, insulinë dhe hormone të tjera, andaj është shumë e rëndësishme që ky organ të jetë gjithmonë në top formë.

Eliksiri që pastron mëlçinë dhe gjithë trupin përmban vetëm tre përbërës: vaj ulliri, lëng limoni dhe shafran i Indisë.

– 1 lugë e madhe vaj ulliri
– 1 lugë e madhe lëng limoni
– 1/2 lugë çaji të vogël shafran i Indisë

Përziejini të gjithë përbërësit dhe pini çdo mëngjes me stomakun bosh.

Si vaji i ullirit ashtu edhe lëngu i limonit janë të ngarkuar me antioksidues që largojnë radikalet e lira të tepërta, mbrojnë qelizat e shëndetshme nga dëmtimi dhe neutralizojnë toksinat.

Shafrani i Indisë rigjeneron mëlçinë dhe lehtëson dëmtimet e saj, si dhe largon yndyrën.