Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Sodë buke dhe vaj kokosi, kombinim perfekt për kujdesin e fytyrës tuaj

Postuar: 19/02/2019 - 18:44

Produktet kozmetike që ne blejmë çdo ditë për pastrimin e fytyrës sigurisht që janë efektive, por në planin afatgjatë, megjithatë, duke qenë kimikate, ato rrezikojnë të shkatërrojnë lëkurën tonë.
 
Përdorni përbërësit e natyrshme, duke shmangur probleme të tilla si puçrra fytyre, por duke ruajtur dermatit shkaktuar nga produktet toksike.
 
Një shembull i thjeshtë dhe lehtësisht i riprodhueshëm është një kombinim i sodës së bukës dhe kokosit, produkte që kanë veti shumë të dobishme për lëkurën dhe flokun.
 
Ju duhet vetëm përzierja e dy lugëve bikarbonat me 2 lugë vaj kokosi për të përftuar një masë homogjene të cilën më pas duhet ta shpërndani atë mirë dhe ta aplikoni në lëkurë.
 
Pas pak minutash ju mund ta shpëlani me ujë të ftohtë, pa nevojën për sapun. Përsëriteni këtë maskë për të paktën 3 herë në javë dhe do të jeni në gjendje të hidratoni fytyrën duke hequr papërsosmëritë dhe papastërtitë.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/05/2019 - 21:09

Të dhënat e Institutit të Shëndetit Publik tregojnë se në katër vitet e fundit, numri i qytetarëve të identifikuar në fazën paradiabetike ka arritur në 73,000.

Postuar: 22/05/2019 - 19:24

Limoni është agrume që historikisht lidhet me të ashtuquajturat "metodat kuruese natyrore&qu

Postuar: 22/05/2019 - 09:44

Një studim gjerman ka treguar se si tensioni i lartë mund të ulet me muzikën klasike të Wolfgan

Postuar: 22/05/2019 - 09:06

Prej vitesh është debatuar mbi faktin nëse vezët janë të mirë apo të këqija për ty?

Postuar: 21/05/2019 - 23:42

 Të gjithë ju që jeni në një lidhje, duhet të dini të dalloni se kur diçka po shkon keq, dhe

Postuar: 21/05/2019 - 21:34

Mënyra e keqe e jetesës dhe konsumimi i ushqimeve të pashëndetshme shpijnë në akumulimin e panevo

Postuar: 21/05/2019 - 19:14

Kafeja është një ndër pijet më të konsumuara në të gjithë botën dhe sidomos dhe ne vendin tonë.Di