BREAKING NEWS

Llallën e pret burgu, Spartak Ngjela: Mendonte se do fitonte luftën me Amerikën, ishte aq mendjelehtë. Shpëton vetëm nëse ikën në...

Llallën e pret burgu, Spartak Ngjela: Mendonte se do fitonte luftën me
x
BREAKING NEWS

SPAK lëshon urdhër arrestin për Adriatik Llallën, Policia bën lëvizjen e menjëhershme

SPAK lëshon urdhër arrestin për Adriatik Llallën, Policia
x
BREAKING NEWS

Fundoset Adriatik Llalla, REAGON për herë të parë ambasadorja Yuri Kim, paralajmëron aksion kundër zyrtarëve të korruptuar: Askush nuk është mbi ligjin!

Fundoset Adriatik Llalla, REAGON për herë të parë
x
BREAKING NEWS

Adriatik Llalla dënohet me burg, Frrok Çupi bën deklaratën e fortë dhe paralajmëron zhvillime: Drejtësia e re po vepron! E gjithë armata e punonjësve të drejtësisë ishte e lidhur me...

Adriatik Llalla dënohet me burg, Frrok Çupi bën
x
BREAKING NEWS

“Me kë do të fillojë SPAK-u?”/ Spartak Ngjela tregon kush e ka radhën pas Sali Berishës dhe paralajmëron ‘TËRMET’ në skenën politike shqiptare: Ky politikan është një model skizofrenik. Rama mund të detyrohet të...

“Me kë do të fillojë SPAK-u?”/ Spartak Ngjela tregon
x
BREAKING NEWS

Përfundon mbledhja e Këshillit të Ministrave, Ahmetaj zbulon vendimet marra

Përfundon mbledhja e Këshillit të Ministrave, Ahmetaj zbulon
x
BREAKING NEWS

“Adriatik Llalla, kurbani i parë i reformës në drejtësi”, Klodiana Lala zbulon informacione për vendndodhjen e ish-kryeprokurorit: Më kanë ardhur foto! Avokati paraqiti akt ekspertimin, vuan nga një sëmundje e…

“Adriatik Llalla, kurbani i parë i reformës në
x
BREAKING NEWS

Jepet vendimi përfundimtar, GJKKO dënon me burg Adriatik Llallën, ja çfarë ndodh nëse nuk paraqitet ish kryeprokurori pasi ka një javë që është larguar jashtë vendit

Jepet vendimi përfundimtar, GJKKO dënon me burg Adriatik Llallën,
x

Shëndeti

Zbuloni kurën me dy përbërës që forcon imunitetin, por jo vetëm!

Zbuloni kurën me dy përbërës që forcon imunitetin, por

Në këtë artikull do të mësoni një nga kurat më të mira natyrale për imunitetin, kundër mbipeshës dhe dhimbjes së kyçeve.

E veçanta e kësaj kure është se ka vetëm dy përbërës: kanellën dhe limonin.

Kombinimi i këtyre dy përbërësve ofron mburojë kundër disa problemeve shëndetësore dhe nuk shkakton efekte anësore.

Pirja e lëngut të limonit me kanellë bën mirë kundër dhimbjes së kyçeve dhe inflamacionit.

Vitamina C tek limoni ndihmon në prodhimin e kolagjenit, një proteinë e rëndësishme për kyçet dhe kockat.

Antioksidantët nga ana tjetër luftojnë inflamacionin.

Kanella gjithashtu është efikase kundër inflamacionit.

Për përgatitjen e kurës duhet të zieni një filxhan çaji me ujë. Më pas hidhni një shkop kanelle.

Ziejini për 15 minuta dhe më pas lërini mënjanë për 10 minuta.

Kullojeni lëngun dhe shtoni 5 lugë gjelle me lëng limoni.

Shtoni pak mjaltë nëse dëshironi.

Këtë lëng mund ta pini çdo mëngjes esëll per rreth 20 ditë.

Kanella dhe limoni janë ndër produktet më efikase për përshpejtimin e metabolizmit.

Kanella kontrollon nivelet e insulinës dhe glukozës.

Përdorimi i vazhdueshëm i kësaj kure eliminon yndyrnat e akumuluara në zonën e belit.

Kjo kurë bëhet në të njëjtën mënyrë si më lart, por ajo duhet pirë 20 minuta pas çdo vakti.

Në këtë mënyrë, kanella dhe limoni do të stimulojnë metabolizmin dhe përmirësojnë tretjen.

Lëngu i limonit me kanellën zbusin simptomat e gripit dhe të ftohurës dhe përshpejtojnë shërimin.

Ngrohni në një tenxhere të vogël një filxhan çaji me lëng të freskët portokalli.

Pas pesë minutave shtoni një shkop kanelle.

Pasi të jenë ngrohur mjaftueshëm së bashku, hiqni kanellën dhe hidhni pesë lugë gjelle me lëng limoni.

Lëreni sa të marrë valë. Shtoni një lugë çaji me mjaltë.

Këtë lëng duhet ta pini rregullisht çdo mëngjes gjatë ngrënies së vaktit për rreth 10 ditë.