Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Studimi: Pirja e paracetamolit dhe ibuprofenit shkakton…

Postuar: 12/10/2018 - 11:51

Personat që pinë dy paracetamolë ose dy ibuprofenë një herë në javë ka shanse që të jenë duke dëmtuar një nga shqisat më të rëndësishme.

Këto ilaçe ndalojnë qarkullimin e gjakut në veshin e brendshëm dhe e ekspozojnë atë ndaj zhurmave të larta, prandaj pirja e dy qetësuesve në javë për më shumë se 6 vite është lidhur me humbjen e dëgjimit.

1 në 20 gra dhe burra që vuajnë nga shurdhimi i pjesshëm, fajësojnë ilaçet qetësuese që kanë pirë.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/05/2019 - 08:26

Disa nga llojet e kancerit janë të shmangshëm vetëm duke ndryshuar disa produkte ushqimore në dietën tonë të përditshme.
 

Postuar: 23/05/2019 - 07:26

Ushqyerja në syfyr është shumë e rëndësishme pasi koha e agjërimit është e gjatë.

Postuar: 22/05/2019 - 21:09

Të dhënat e Institutit të Shëndetit Publik tregojnë se në katër vitet e fundit, numri i qytetarëv

Postuar: 22/05/2019 - 19:24

Limoni është agrume që historikisht lidhet me të ashtuquajturat "metodat kuruese natyrore&qu

Postuar: 22/05/2019 - 09:44

Një studim gjerman ka treguar se si tensioni i lartë mund të ulet me muzikën klasike të Wolfgan

Postuar: 22/05/2019 - 09:06

Prej vitesh është debatuar mbi faktin nëse vezët janë të mirë apo të këqija për ty?

Postuar: 21/05/2019 - 23:42

 Të gjithë ju që jeni në një lidhje, duhet të dini të dalloni se kur diçka po shkon keq, dhe