BREAKING NEWS

“Krenar për fitoren e thellë”/ Mjeku i njohur Petrit Vargu që u shkarkua nga detyra jep lajmin fantastik: Së shpejti...

“Krenar për fitoren e thellë”/ Mjeku i njohur Petrit Vargu
x
BREAKING NEWS

Kujt i kalon trualli i Teatrit Kombëtar? Qeveria merr vendimin e menjëhershëm, ja çfarë përcakton VKM-ja

Kujt i kalon trualli i Teatrit Kombëtar? Qeveria merr vendimin e
x
BREAKING NEWS

Përgjaken rrugët e vendit që në mëngjes/ Aksidenti tragjik iu merr jetën dy të rinjve. Policia zbardh detajet e rënda

Përgjaken rrugët e vendit që në mëngjes/ Aksidenti
x
BREAKING NEWS

SHBA ultimatum për likuidimin e Berishës nga politika, Kim 1 muaj afat Bashës për të spastruar partinë nga mbetja e fundit e komunizmit në Parlamentin e ri

SHBA ultimatum për likuidimin e Berishës nga politika, Kim 1 muaj afat
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Sali Berisha anti-amerikani më i madh në vend, në 30 vite ka pasur vetëm përplasje me Uashingtonin

Kreshnik Spahiu: Sali Berisha anti-amerikani më i madh në vend,
x

Shëndeti

Tregoni kujdes! Mjekët francez japin këshilla, ja si ta pastroni zorrën e trashë dhe të shpëtoni nga barku i fryrë vetëm me tre përbërës

Tregoni kujdes! Mjekët francez japin këshilla, ja si ta pastroni

Të kujdesesh për shëndetin është shumë e nevojshme. Sidomos të pastrohet rregullisht zorra e trashë në mënyrë që të hiqni mbeturinat dhe t ok sinat e depozituara atje. Këto këshilla jepen nga mjekët francez.

Rëndësia e pastrimit të zorrës së trashë: Nëse e pastroni lehtëson thithjen e lëndëve ushqyese të nevojshme.

Pastrimi i zorrës së trashë është i rëndësishëm për të hequr to ksinat dhe bak teret e depozituara sepse nëse ruhen për një kohë të gjatë ato mund të ndikojnë në praninë e baktereve të mira dhe të parandalojnë thithjen e lëndëve ushqyese thelbësore nga ushqimi që është tretur. Mbeturinat në trup mund të shkaktojnë energji të ulët, humbje të ngadaltë të peshës, të shkaktojnë sëmundje dhe të prishin funksionimin e sistemit të tretjes.

Për të lehtësuar dhe përshpejtuar këtë proces, është e mundur të përdoren dy përbërës natyralë që do të ndihmojnë në pastrimin e zorrës së trashë, ato janë uthulla e mollës dhe mjalti.

Receta për të pastruar zorrën e trashë:
Përbërësit:
2 lugë uthull organike të mollës
2 lugë mjaltë organik
1 gotë e madhe me ujë të vakët

Përgatitja:
Në një gotë me ujë të vakët, shtoni uthullën e mollës dhe mjaltin dhe përzieni derisa të tretet mjalti.
Çdo ditë, pini një gotë nga kjo pije 100% natyrale dhe nuk e keni idenë se sa mirë do ndiheni.