BREAKING NEWS

Meteorologu i njohur paralajmëron ndryshimin drastik të motit: Ja çfarë do të ndodhë me temperaturat në 5 ditët e ardhshme

Meteorologu i njohur paralajmëron ndryshimin drastik të motit: Ja
x
BREAKING NEWS

“Ka ende shpresë!”, Shqipëria ‘shpartallon’ portën e Izraelit, Uzuni realizon një magji të vërtetë (VIDEO)

“Ka ende shpresë!”, Shqipëria ‘shpartallon’
x
BREAKING NEWS

"Mund të vriten dëshmitarë"/ Çfarë po paralajmëron Ervin Karamuço: Skenarët janë shumë të frikshëm, shpresoj të mos ndodhin

"Mund të vriten dëshmitarë"/ Çfarë po
x
BREAKING NEWS

Çfarë po kërkojnë? Forcat policore blindojnë Vlorën

Çfarë po kërkojnë? Forcat policore blindojnë
x
BREAKING NEWS

COVID në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë jep njoftimin e rëndësishëm: Çfarë ka ndodhur në 24 orët e fundit

COVID në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë jep
x
BREAKING NEWS

“Lufta e Tretë Botërore ka nisur tashmë”, figura e njohur ruse lëshon alarmin: Katastroftë bërthamore...

“Lufta e Tretë Botërore ka nisur tashmë”, figura e
x
BREAKING NEWS

'Fluturon' përsëri nafta dhe gazi/ Bordi i Transparencës ndryshon sërisht çmimet, ja sa do të shiten karburantet

'Fluturon' përsëri nafta dhe gazi/ Bordi i
x
BREAKING NEWS

Kreu i SPAK paralajmëron arrestime të bujshme në radhët e të korruptuarve, zbulon se prokurorët specialë dhe agjentët e BKH po bashkëpunojnë me 20 skuadra të përbashkëta hetimore nga vendet e BE

Kreu i SPAK paralajmëron arrestime të bujshme në radhët e
x

Shëndeti

Nutricinistja e njohur tregon çfarë duhet të keni parasysh kur blini mish: Nëse vini re këtë detaj mos e merrni!

Nutricinistja e njohur tregon çfarë duhet të keni parasysh kur

Çmimet me ofertë të ushqimeve janë shumë joshëse, por mund të ndodhë që, kur të ktheheni në shtëpi, të kuptoni se i keni humbur paratë dhe se duhet të hidhni pjesën më të madhe të tyre.

Nutricionistja, Branka Mirkovi? ka njoftuar se duhet t’i kushtoni vëmendje të madhe veçanërisht mishit kur në momentin që e blejmë është i ngrirë.

Sipas saj, nuk duhet të blini mish të shkrirë dhe që shitet me çmim më të ulët dhe nuk tregohet data e skadencës.

Gjithashtu kushtojini vëmendje produkteve të peshkut. Kur bëhet fjalë për këtë ushqim, qeset janë zakonisht në një ngjyrë, kështu që ju nuk mund ta shihni përmbajtjen. Pra bëni si më poshtë: merrni qesen në duar dhe nëse vini re se është një kub akulli, mos blini peshk sepse do të thotë se nuk është ruajtur siç duhet dhe se është shkrirë pjesërisht.

E njëjta gjë vlen edhe për perimet dhe frutat. Shkrirja dhe ngrirja e pjesshme shkatërron vetitë ushqyese dhe strukturën e këtyre ushqimeve.