Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Tronditëse/ Konsumoi në restorant një ndër ushqimet më të zakonshme që të gjithë ne e preferojmë, inxhinieri mbetet i paralizuar nga qafa e poshtë

Postuar: 08/11/2019 - 13:16

Një punëtor 39-vjeçar i TI-së mbeti i paralizuar nga qafa e poshtë, pasi hëngri pulë të pagatuar mirë në një restorant.

Richard Jackson, nga Portslade, Brighton, dyshon se ai hëngri pulë gjatë një vakti në Londër dhjetorin e kaluar, pas së cilës filloi të ndjehej keq dhe u pranua në spital në një gjendje deliriumi.

Gjendja e tij u përkeqësua me shpejtësi dhe brenda 24 orëve ai kishte humbur përdorimin e gjymtyrëve dhe nuk ishte në gjendje të gëlltiste. Shumë shpejt ai u paralizua nga qafa e poshtë dhe mbeti në gjendje kome për dhjetë ditë.

Ai tashmë është fotografuar në një qendër rikuperimi.

Fatmirësisht ai u shërua dhe që nga ajo kohë ka marrë pjesë në seancat e rehabilitimit në Shtëpinë Donald Wilson në Chichester, të cilat i kanë mundësuar atij të rimarrë përdorimin e këmbëve.

Megjithëse ai është ende duke rikuperuar përdorimin e plotë të gjymtyrëve të tij, Z. Jackson do të shënojë përvjetorin një vjeçar të sëmundjes së tij në 8 dhjetor duke marrë pjesë në një garë 5 km rreth Circuit Motor Goodwood për të mbledhur para për Shtëpinë Donald Wilson, e cila ndihmoi në rehabilitimin e tij.

“Mund të mos duket shumë, por është një mrekulli që madje mund ta provoj këtë”, tha ai.

Ai kishte qenë në Londër për një javë dhe kishte ngrënë në disa ambiente të ndryshme, kështu që nuk e di saktësisht se ku ndodhi infektimi i rëndë. Daily Mail

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 15/12/2019 - 22:17

Gjinekologia e njohur, Aida Kumnova ka marrë pjesë në Kongresin Botëror të Infertilitetit i cili po mbahet në Vjenë.

Postuar: 15/12/2019 - 14:20

Shkenca e ka aprovuar që roli i qumështit në shëndetin e njeriut është shumë i rëndësishëm.

Postuar: 13/12/2019 - 20:19

Gjumi është shumë i rëndësishëm për mbarëvajtjen e organeve dhe të gjithë organizmit.

Postuar: 13/12/2019 - 14:09

Një studim i publikuar më herët këtë vit shpjegon se boronicat janë ndër frutat më të mira për ul

Postuar: 13/12/2019 - 11:28

Që të ndiheni të hidratuar, të freskuar dhe të lehtë, çdo ditë mjafton të konsumoni një gotë me u

Postuar: 13/12/2019 - 10:47

Njerëzimi e ka njohur problemin e gurëve në veshka që nga viti 600 para Krishtit.

Postuar: 12/12/2019 - 20:36

Me ndryshimin e stinëve, sëmundjet më të zakonshme si përshembull gripi, janë më të pranishme në