Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Vaj ulliri dhe lëng limoni, kura që po i çmend të gjithë

Postuar: 26/03/2019 - 14:14

Kombinimi i limonit me vajin e ullirit janë një kombinim i famshëm për të stimuluar dobësimin.

Këta dy përbërës natyralë ndihmojnë trupin tuaj të nxjerrë të gjithë toksinat juaj nëse konsumoni një gotë çdo ditë.

Përveç përfitimeve të brendshme që sjell kjo pije, ju mund ta përdorni edhe për trajtime të jashtme.

Limoni dhe vaji i ullirit janë një mënyrë shumë efikase edhe e trajtimit të problemeve me lëkurën.

AgroWeb ju sugjeron një mënyrë të trajtimit të lëkurës me anë të këtij kombinimi perfekt.

Vaji i ullirit është i mbushur me antioksidantë si vitamina A dhe E.

Ndihmon në pastrimin dhe rikuperimin e fytyrës së dëmtuar nga aknet, dielli, tymi i cigareve apo faktorë të tjerë të jashtëm.

Vaji i ullirit funksionon si një zbutës natyral, duke i lënë poret tuaja të pastra që mban larg krijimin e akneve.

Është i këshillueshëm për fytyra delikate pasi do t’i japë fytyrës tuaj një ndjesi pastërtie dhe butësie të mrekullueshme.

Lëngu i limonit është një ilaç natyral që ndihmon në mbylljen e shenjave që shkaktojnë aknet.

Ngjyra e lëkurës tuaj do të jetë më e bardhë dhe më e ndriçuar për shkak se limoni do t’ju sigurojë një pastrim të thellë të saj.

Përzierja e këtyre dy përbërësve do t’ju japë efektin që dëshironi.

Përbërësit

2 lugë gjelle me vaj ulliri

2 lugë gjelle me lëng limoni

Përgatitja

Kombinoni dy përbërësit në një enë të vogël dhe trazojini mirë.

Aplikojeni në fytyrë të pastër dhe në qafë duke shmangur zonën poshtë syve.

Lëreni të veprojë për 25 minuta, gjatë kësaj kohe sigurohuni që të vendosni një peshqir rreth qafës për të evituar ndotjen e rrobave nga maska.

Më pas lani fytyrën me ujë të ngrohtë dhe thajeni me kujdes me një peshqir të butë.

Më pas aplikoni kremin tuaj të përditshëm hidratues.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/04/2019 - 12:36

Sipas një studimi, edhe ngrënia e sasive të vogla të mishit të kuq dhe mishit të përpunuar, siç është mishi i derrit, mund ta rrisë rrezikun e kancerit në zorrën e trashë.

Postuar: 19/04/2019 - 20:15

Shkencëtarët janë një hap më afër për të zbuluar se çfarë po shkakton një sëmundje misterioze si

Postuar: 19/04/2019 - 13:26

Uji me limon është një nga mënyrat më të mira për të hidratuar organizmin dhe ofruar atij një doz

Postuar: 19/04/2019 - 13:18

Mendoni që llaku i flokëve shërben vetëm për të kontrolluar flokët e padisiplinuar epo e keni gab

Postuar: 19/04/2019 - 11:39

Humbja e peshës është një nga objektivat kryesore të shumë njerëzve, si nga pikëpamja estetike dh

Postuar: 19/04/2019 - 09:48

Një marrëdhënie midis një mashkulli dhe një femre kërkon përkushtim dhe kjo do të thotë që me koh

Postuar: 19/04/2019 - 08:45

Veshkat kanë përgjegjësi të madhe në organizëm.