BREAKING NEWS

Ilir Alimehmeti: Mijëra vdekje të shënuara me COVID do të hiqen në këtë shtet se janë numëruar gabim

Ilir Alimehmeti: Mijëra vdekje të shënuara me COVID do të
x

Shëndeti

Vendosni një qepë në çorapet tuaja dhe do mbeteni pa fjalë/ Zbuloni benefitet që do përfitoni

Vendosni një qepë në çorapet tuaja dhe do mbeteni pa

Në fakt, një qepë mund të jetë shumë efektive në luftimin e të gjitha llojeve të sëmundjeve të përditshme. Kush do ta kishte imagjinuar ndonjëherë se një qepë mund të bënte aq shumë për shëndetin tonë!

Vendosni një qepë në çorape dhe shikoni çfarë ndodh – Lajmi.net

1.Shkenca mjekësore ka vërtetuar se ka mbi 7.000 nerva në këmbë që janë në kontakt me të gjithë trupin. Kjo është arsyeja pse duke vënë një qepë nën çorape mund të bëni mrekulli për shëndetin tuaj.

Vendosni një qepë në çorape gjatë natës dhe shikoni se çfarë ndodh ...

Pasi ta keni vënë qepën në çorapen tuaj, ajo do të pastrojë tërë trupin tuaj. Ajo do të thith bakteret dhe mikrobet nga trupi juaj, dhe për shkak se lëkura në këmbë është shumë e hollë, bakteret dhe kimikatet e mira absorbohen më shpejt në gjakun tuaj. Në këtë mënyrë, qepa pastron edhe gjakun tuaj. Dhe e gjithë kjo ndërsa ju flini!

Vendosni një qepë në çorapet tuaja dhe përfitimet do jenë të mëdha ...

2.Me sa duket, duke vënë një qepë poshtë çorapeve para se të shkoni në shtrat mund t’ju ndihmojë të hiqni qafe ftohjen. Qepa do t’ju ndihmojë të ndiheni më mirë në sajë të përfitimeve të saj të mrekullueshme shëruese. Qepët janë të njohura për të thithur aromat dhe për të përmirësuar cilësinë e ajrit. Është e rëndësishme të përdorni qepë organike që nuk janë trajtuar me kimikate.

Dr. Lauren Feder, mjeku homeopatik nga Los Anxheles, SHBA, konfirmon funksionin mjekësor të qepëve. Thuhet se përbërja gjithashtu ndihmon kundër ftohjeve, infeksioneve të fshikëzës, veshëve dhe dhimbjes së dhëmbëve.

Qepa në çorape, e dobishme për shëndet! - Kosova Sot

Sidomos në Kinë, përdorimi i qepëve në mjekësi ka qenë shumë popullor për një kohë të gjatë. Është padyshim një vlerë! Prijeni një qepë në gjysmë dhe vëreni atë në çorape në thembra para se të shkoni në shtrat.

Vendosi qepë në çorape, e pabesueshme çfarë i ndodhi trupit ...