Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

VIDEO/ Ngulni një gjilpërë tek një banane dhe nuk keni për ta besuar çfarë ndodh

Postuar: 14/09/2019 - 10:19

Të gjithë e dimë që bananet, përveçse janë shumë të shijshme, janë edhe shumë të shëndetshme. Ngrënia e dy bananeve në ditë na sjell shumë benefite për shëndetin.  Por e dinit që me këtë truk që do të shihni në video, mund të surprizoni miqtë tuaj? Nuk do t’ju duhet fare një thikë për ta ndarë bananen në mënyrë perfekte në feta.

Provoni të ngulni një age tek banania, hiqini më pas lëkurën dhe ‘voila’...banania do të jetë prerë në feta  në mënyrë perfekte pa qenë nevoja të përdorni thikën.  Shihni videon në minutën 1:47

 

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/10/2019 - 13:14

Të gjithë e kemi pyetur të paktën një herë veten se sa do të arrinin të mbijetonin nëse nuk do të

Postuar: 21/10/2019 - 13:40

Mjeku i famshëm Oz ka zbuluar se çaji me banane është një pije ideale për një gjumë të mirë.

Postuar: 21/10/2019 - 13:18

Aspirina është e njohur për aftësinë e saj për të lehtësuar dhimbjen nga lëndimet e lehta dhe gji

Postuar: 21/10/2019 - 12:37

Diabeti është një ndër sëmundjet më të përhapura në mbarë botë dhe ka përfshirë të gjitha moshat.

Postuar: 21/10/2019 - 09:17

Mëngjesi është vakti më i rëndësishëm për shëndetin e njeriut, por kur është koha e duhur për të

Postuar: 20/10/2019 - 11:32

Të gjithëve na ndodh që shpesh të vuajmë nga dhimbjet e kokës, ankthi apo kapsllëku.