BREAKING NEWS

Ish kryeprokurorja ngre alarmin: Kemi më shumë shtëpi bari se shkolla

Ish kryeprokurorja ngre alarmin: Kemi më shumë shtëpi bari se
x
BREAKING NEWS

"Plastifikohet, lyhet me graso dhe vendosen letra karboni...", Karamuço zbulon metodat e reja që po përdorin trafikantët

"Plastifikohet, lyhet me graso dhe vendosen letra karboni...",
x
BREAKING NEWS

Çfarë i kërkoi në tavolinë ambasadorja Yuri Kim-Damian Gjiknurit? Kreshnik Spahiu zbulon prapaskenat

Çfarë i kërkoi në tavolinë ambasadorja Yuri
x
BREAKING NEWS

A po i çon Rama "miqtë" në burg? Kreshnik Spahiu plas deklaratën e fortë dhe zbardh prapaskenat: Konfrontimi me amerikanët në hotel

A po i çon Rama "miqtë" në burg? Kreshnik Spahiu plas
x
BREAKING NEWS

Urdhër arresti për Putinin, reagon Gjykata Ndërkombëtare Penale

Urdhër arresti për Putinin, reagon Gjykata Ndërkombëtare
x
BREAKING NEWS

Nën përgjim prej 3 vitesh nga policia dhe SPAK, Klodiana Lala zbardh detaje nga dosja, si u zbulua lidhja e kryebashkiakut të Bulqizës me biznesmenin që i dha tenderin

Nën përgjim prej 3 vitesh nga policia dhe SPAK, Klodiana Lala zbardh
x
BREAKING NEWS

Gazetari tregon pse ju vendosën prangat kryebashkiakut të PS-së: Ju rrëfej takimet në tunel

Gazetari tregon pse ju vendosën prangat kryebashkiakut të
x
BREAKING NEWS

Takimi Kosovë-Serbi në Ohër/ Kurti tregon prapaskenat dhe rrëfen kërcënimin e Vuçiç

Takimi Kosovë-Serbi në Ohër/ Kurti tregon prapaskenat dhe
x

Shëndeti

Vishni këpucë, por këmbët ju rrinë akull të ftohta? Ja një truk i thjeshtë për ju

Vishni këpucë, por këmbët ju rrinë akull të

Është dimër dhe jashtë po bëhet gjithnjë e më ftohtë. Këto temperatura të ulëta mund t’ju bëjnë të ndieni sikur po ju ngrijnë duart apo këmbët.

Është mirë që ta shmangni, sepse këmbë të ftohta do të thotë që mund të sëmureni dhe kjo gjë nuk është fare mirë tani që kemi virusin nëpër këmbë.

Gjithçka që ju duhet për këtë hile është materiali izolues.

Për shembull, mund të përdorni një batanije të thjeshtë izolimi (që e gjeni në dyqane) ose ndonjë material tjetër izolues që zgjidhni vetë.

Më pas merrni këpucët tuaja dhe futni copën e izolimit.

Si ta bëni? Vizatojeni formën e këpucës te batanija ose te çfarëdo materiali izolues që keni marrë. Prijini këto forma dhe pastaj futini poshtë tabanit të brendshëm.

Ju do të vini re se kjo shtresë izolimi parandalon ftohjen të depërtojë te këmbët tuaja. Shtresa izoluese parandalon edhe largimin e nxehtësisë. Rezultati? Ju do të keni këmbët e ngrohta edhe kur bëni një shëtitje të gjatë dimërore.