BREAKING NEWS

“FBI”-ja shqiptare nis punën më 1 shtator, zbardhen detajet ku do të jetë selia

“FBI”-ja shqiptare nis punën më 1 shtator, zbardhen
x

Shëndeti

Vuani nga reumatizma, mbillni këtë bimë në shtëpi e pijeni si çaj dhe do shpëtoni

Vuani nga reumatizma, mbillni këtë bimë në shtëpi e

Bliri është një dru dekorativ shumëvjeçar që lulëzon në periudhën maj-qershor.Gjethet e blirit janë të rrombullakta në vezake, me buzë të sharrëzuara dhe me tufëza qimesh të shkurtra e të bardha.

Bliri mjekon reumatizmin, ftohjen, djersitjen e madhe, qetësimin e spazmave, gripin, infeksionet e fytit dhe fshikëzës urinare, dhimbjet e stomakut dhe zorrëve, sëmundjet e veshkave etj.

Lulet e blirit, arma më e fortë bimore për shëndetin - Shqiptarja.com

Marrim 1 lugë kafeje të përftesës së lules së blirit dhe e ziejmë për më pak se gjysëm ore në çerek litri ujë të valuar. Më pas e kullojmë dhe çaji i përgatitur pihet deri në 5 gota në ditë.

Bliri – Lajmi.net