Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Zakonet e këqija të përditshme që ju shkaktojnë vetëm fryrje barku, ja si ti shmangni

Postuar: 09/11/2018 - 16:56

Edhe dehidratimi është një prej shkaktarëve të fryerjes së barkutFryrja e barkut është shenjë fizike që tregon se sistemi jonë i tretjes nuk është duke funksionuar siç duhet, dhe kjo mund të jetë duke ndodhur si pasojë e shumë shkaktarëve.
 
Disa prej shprehive të përditshme që mund të jenë duke jua shkaktuar këtë fryrje të barkut:
Jeni duke ngrënë shpejt
Ekspertët thonë se nëse e keni shprehi të hani shumë shpejt, atëherë duhet ta ndryshoni këtë shprehi sepse vetëm sa jeni duke i bërë dëme barkut tuaj.
 
Nuk e përtypni ushqimin mirë
Mos përtypja e mirë e ushqimit mund të kontribuojë dukshëm në fryrjen e barkut dhe në problemet tjera që kanë të bëjnë me sistemin tretjes. Ekspertë thonë të përpiqeni ta përtypni ushqimin të paktën 20 herë para se ta gëlltitni.
 
Dehidratimi
Edhe dehidratimi është një prej shkaktarëve të fryerjes së barkut. Ekspertët rekomandojnë të paktën tetë gota ujë në ditë

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/01/2019 - 09:39

Diabeti është një sëmundje epidemike, e cila kohët e fundit po shfaqet në mjaft raste edhe pse mjekët janë gjithmonë të angazhuar me trajtimin e saj. Por ekzistojnë dy lloje diabeti. Diabeti i tipit 1.

Postuar: 21/01/2019 - 09:19

Misri, një produkt me shumë vlera që mund ta përdorni në gjitha vaktet e ditës suaj, pasi ka një

Postuar: 21/01/2019 - 07:59

Nëse rutina jonë e kozmetikës është gjithnjë në ndryshim, përse të mos jenë dhe disa zakone të tj

Postuar: 20/01/2019 - 23:20

Një ilaç për lënien e duhanit i bazuar në një proteinë që gjendet në tokë mund të ndihmojë duhanp

Postuar: 20/01/2019 - 23:10

Burrat dhe gratë janë të ekspozuar në mënyrë të barabartë ndaj sëmundjeve të zemrës, por shkaqet

Postuar: 20/01/2019 - 22:36

Duke parë që sa vijmë dhe shëndoshemi, jo vetëm që na shqetëson dhe na mërzit, por gjithashtu mun

Postuar: 20/01/2019 - 22:00

Në shumë kultura hudhra përdoret për infeksionet vaginale dhe probleme të tjera që lidhen me shën