BREAKING NEWS

Nuk ndalet 'kriza' e Euros dhe Dollarit, mësoni se ç'po ndodh me monedhat e tjera të huaja

Nuk ndalet 'kriza' e Euros dhe Dollarit, mësoni se
x
BREAKING NEWS

Rudina Hajdari pranon takimet me Agron Nezën, zbulon se çfarë është diskutuar mes tyre

Rudina Hajdari pranon takimet me Agron Nezën, zbulon se çfarë
x
BREAKING NEWS

Tragjedia e Gërdecit/ Gazetari ngre dyshimet e forta: Fatmir Mediu mund të dalë si i përdorur

Tragjedia e Gërdecit/ Gazetari ngre dyshimet e forta: Fatmir Mediu mund
x
BREAKING NEWS

Pritet kthesa e motit! Acari dhe i ftohti "mbërtheu" vendin, zbuloni se çfarë nga pret sot

Pritet kthesa e motit! Acari dhe i ftohti "mbërtheu" vendin,
x
BREAKING NEWS

Jo vetëm pagesa për hotele luksoze, zbulohet vila që Ahmetaj përfitoi nga Klodian Zoto

Jo vetëm pagesa për hotele luksoze, zbulohet vila që Ahmetaj
x
BREAKING NEWS

Gazetari Hoxha ngre tonet: Mjerë kush shkon atje, ferri është mbi tokë!

Gazetari Hoxha ngre tonet: Mjerë kush shkon atje, ferri është mbi
x
BREAKING NEWS

Skandali Inceneratorëve/ Pagesat për Arben Ahmetajn nga Klodian Zoto, ish prokurori zbardh detaje të forta: Indicie të rëndësishme...

Skandali Inceneratorëve/ Pagesat për Arben Ahmetajn nga Klodian Zoto,
x
BREAKING NEWS

Artan Hoxha ka një mesazh për kryeministrin Rama: Armiku i brendshëm është më i rrezikshëm se ai i jashtëm

Artan Hoxha ka një mesazh për kryeministrin Rama: Armiku i
x

Shëndeti

Zbulohet cilat pije ju ndihmojnë të bëni një gjumë të mirë

Zbulohet cilat pije ju ndihmojnë të bëni një gjumë

Ndriçimi i dobët, muzika qetësuese dhe aroma qetësuese janë vetëm disa nga shumë gjëra që mund ta ndihmojnë dikë të flejë më lehtë gjatë natës. Megjithatë, është interesante se ka edhe ushqime të caktuara që gjithashtu mund t’ju bëjnë më të lehtë netët kur keni probleme me gjumin.

Healthline vëren se ushqimet që janë të mbushura me lëndë ushqyese të caktuara, aminoacide dhe antioksidantë mund të ndihmojnë në nxitjen e gjumit, duke reduktuar vonesën e gjumit dhe duke reduktuar shqetësimet e gjumit gjatë natës. Ushqime të tilla janë gjeli i detit, bajamet, kivi, orizi i bardhë e të tjera. Por çfarë ndodh me pijet?

Siç rezulton, ka me të vërtetë pije të ndryshme që gjithashtu mund të mbështesin shëndetin tonë të gjumit. Pra, për të zbuluar se cilës pije i drejtohen shumica e njerëzve për t’i ndihmuar të bien në gjumë gjatë natës, Health Digest anketoi 612 lexues të tij, duke ofruar pesë opsione përgjigjeje për disa nga pijet më të zakonshme para gjumit, si çaji i kamomilit, qumështi i ngrohtë, lëng vishnje, çaj sanëz dhe latte shafran i Indisë.