BREAKING NEWS

795 raste të reja me koronavirus 24 orët e fundit, Ministria e Shëndetësisë jep detajet

795 raste të reja me koronavirus 24 orët e fundit, Ministria e
x

Shëndeti

Zbulohet kura magjike! Jo vetëm e pasur me proteina, por gjithashtu ju ndihmon të humbni peshë, ja si të ulni presionin e gjakut dhe sheqerin e lartë me një anti-diabetik natyral

Zbulohet kura magjike! Jo vetëm e pasur me proteina, por gjithashtu ju

Keni dëgjuar ndonjëherë për Lupinat dhe efektet mahnitëse në organizmin e njeriut.

Ato i përkasin familjes Leguminosae dhe e kanë origjinën shumë të lashtë, aq shumë sa arkeologët i kanë gjetur ato brenda piramidave egjiptiane dhe në varret e Mayan.

Ato ishin të njohur dhe të njohur nga Grekët dhe Romakët, aq sa ata u përmendën në veprat e Hipokratit dhe në letrat e Horace.

Përfitimet

Ushqyese, energjike, si edhe përshpejtojnë tretjen, parandalojnë kapsllëkun, ndihmojnë në përhapjen e mikroflorës tek zorrët , ulin kolesterolin e keq në gjak si edhe ruajnë funksionimin e saktë të sistemit kardiovaskular.

Ato mbajnë nën kontroll presionin e lartë të gjakut, luftojnë diabetin dhe rezistencën ndaj insulinës.

Ndihmojnë të humbisni peshë, pasi të ngopin shpejt dhe mund ti përdorni shumë mirë në dietë.

Lupinat, janë shumë të pasura me proteina, pasi mund të krahasohen me mishin dhe vezët.

Bima i jep elasticitet në indet e lëkurës, duke parandaluar plakjen dhe formimin e rrudhave. Për shkak të shijes së tyre të fortë të hidhur, ato nuk mund të gatuhen tradicionalisht, por duhet të zihen dhe më pas të mbahen në ujë dhe kripë për të paktën tre orë para se të konsumohen. Mielli i lupinës, i përdorur gjerësisht nga intolerantët e glutenit, përdoret për përgatitjen e bukës, makaronave, biskotave, qofteve të mishit, salçiçeve, mishit të konservuar.

Mielli i lupinës është i pasur me proteina, mund të përzihet në produkte të pjekura dhe bukë në sasi prej 10 deri 30%.

Përbërësit

1 gotë miell lupine

200 g qumësht

1 domate

Gjysmë qepë

Rigon

vaj dhe kripë për shije

përgatitje

Receta

Pritini domaten në copëza dhe copëtoni qepën. Shtoni qumështin dhe miellin e lupinës, duke i përzier mirë me një rrahje për të shmangur formimin e gungave. Shtoni qepë, domate dhe rigon, duke përzier.

Ziejini për 30-40 minuta. Në gjysmën e gatimit, ktheni omëletën në mënyrë që të gatuhet në mënyrë të barabartë.

Zbulohet kura magjike! Jo vetëm e pasur me proteina, por gjithashtu ju