BREAKING NEWS

Si ndodhi plagosja në Tiranë, policia jep detaje për ngjarjen

Si ndodhi plagosja në Tiranë, policia jep detaje për ngjarjen
x
BREAKING NEWS

'Kërcet' thika në Tiranë, dalin detajet e para

'Kërcet' thika në Tiranë, dalin detajet e para
x
BREAKING NEWS

Andi Bushati i kthehet Belind Këlliçit: Me frazën e fundit më tmerrove

Andi Bushati i kthehet Belind Këlliçit: Me frazën e fundit
x
BREAKING NEWS

Andi Bushati ka dy fjalë për Këlliçin dhe i tregon "skenarin" e fushatës: Më duket masë joshëse, sepse përballë një kandidati të pushtetshëm mediatikishit...

Andi Bushati ka dy fjalë për Këlliçin dhe i tregon
x
BREAKING NEWS

"E vrau me thikë, ai me pistoletë", flet dëshmitari i sherrit me dy viktima në Kavajë

"E vrau me thikë, ai me pistoletë", flet dëshmitari i
x
BREAKING NEWS

Të shtëna me dy të vdekur në Kavajë, policia nxjerr detaje për identitetin e tyre: Viktimat kishin ndryshuar emrat

Të shtëna me dy të vdekur në Kavajë, policia nxjerr
x
BREAKING NEWS

Ishin përplasur fizikisht ditë më parë, dalin detaje të reja nga të shtënat në Kavajë, ku humbën jetën dy persona

Ishin përplasur fizikisht ditë më parë, dalin detaje
x
BREAKING NEWS

Tronditet Shqipëria/ Dy të vdekur në Kavajë, një në Elbasan dhe një në Mat, ç’po ndodh në vend?

Tronditet Shqipëria/ Dy të vdekur në Kavajë, një
x

Shëndeti

Zbuloni cila është pija ideale për ditët e ftohta të dimrit

Zbuloni cila është pija ideale për ditët e ftohta të

Nuk ka asgjë më të mirë për ditët e ftohta të dimrit sesa një pije e nxehtë. Kafeja, çaji, kamomili dhe shumë pije të tjera mund të na ngrohin kur temperaturat jashtë bien nën zero. Sipas mendimit tonë, zgjidhja më e mirë për një pije të nxehtë është çokollata.

Ne sot ju propozojmë një recetë veçanërisht të shijshme, e cila i referohet lehtësisht një ëmbëlsirë, ndaj nëse ndiqni një plan të caktuar diete, konsiderojeni këtë .

Pije me çokollatë të nxehtë Red Velvet

Çfarë do t’ju duhet për pije:

Couverture me çokollatë ose copëza çokollate

Çfarë do t’ju duhet për kremin e rrahur:

Krem djathi, në temperaturë ambienti

Ngroheni qumështin me sheqerin në zjarr mesatar, duke e trazuar derisa të tretet sheqeri. E heqim nga zjarri dhe shtojmë copat e çokollatës, i trazojmë derisa të shkrihen mirë. Përzieni disa pika të ngjyrës së kuqe dhe ekstraktin e vaniljes. Vendosini në kupa me forma dhe zbukurojeni me krem ??pana.

Në një enë rrihni kremin e ftohtë me mikser derisa të bëhet i fortë (rreth 10 deri në 15 minuta). Filloni ta rrihni me avash dhe më pas rriteni gradualisht. Lëreni kremin mënjanë. Në një enë tjetër përziejmë djathin, sheqerin, kripën dhe vaniljen. Përzieni kremin me masën e djathit dhe lëreni në frigorifer për pak. Vendosni një lugë sipër çokollatës tuaj të nxehtë dhe shijojeni.