BREAKING NEWS

(FOTOT) Vjen lajmi fantastik/ Familjet shqiptare në kampin e ISIS po i dorëzohen autoriteteve shqiptare, riatdhesohen gra e fëmijë

(FOTOT) Vjen lajmi fantastik/ Familjet shqiptare në kampin e ISIS po i
x
BREAKING NEWS

“I pashpirt dhe i poshtër”, Romeo Kara del me paralajmërimin ‘bombë’ për Sali Berishën: Tani jetojmë vetëm për të parë fundin tënd! (VIDEO)

“I pashpirt dhe i poshtër”, Romeo Kara del me
x
BREAKING NEWS

“Krenar për fitoren e thellë”/ Mjeku i njohur Petrit Vargu që u shkarkua nga detyra jep lajmin fantastik: Së shpejti...

“Krenar për fitoren e thellë”/ Mjeku i njohur Petrit Vargu
x
BREAKING NEWS

Kujt i kalon trualli i Teatrit Kombëtar? Qeveria merr vendimin e menjëhershëm, ja çfarë përcakton VKM-ja

Kujt i kalon trualli i Teatrit Kombëtar? Qeveria merr vendimin e
x
BREAKING NEWS

Përgjaken rrugët e vendit që në mëngjes/ Aksidenti tragjik iu merr jetën dy të rinjve. Policia zbardh detajet e rënda

Përgjaken rrugët e vendit që në mëngjes/ Aksidenti
x
BREAKING NEWS

SHBA ultimatum për likuidimin e Berishës nga politika, Kim 1 muaj afat Bashës për të spastruar partinë nga mbetja e fundit e komunizmit në Parlamentin e ri

SHBA ultimatum për likuidimin e Berishës nga politika, Kim 1 muaj afat
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Sali Berisha anti-amerikani më i madh në vend, në 30 vite ka pasur vetëm përplasje me Uashingtonin

Kreshnik Spahiu: Sali Berisha anti-amerikani më i madh në vend,
x

Shëndeti

Zhbllokon arteriet, lufton sëmundjet e zemrës dhe është shpëtim për duhanpirësit, ky është çaji që bën mrekullinë për shëndetin tonë (RECETA)

Zhbllokon arteriet, lufton sëmundjet e zemrës dhe është

Çaj nga lëvozhgat e brendshme të arrave mundëson zhbllokimin e arterieve, pengon sëmundjet e zemrës, shpëtim edhe për duhanpirësit.

Me përdorimin afatgjatë vepron edhe në rregullimin e shtypjes së lartë të gjakut

Arrat shpesh i përdorim në ushqim, apo si pjesë e recetave për ëmbëlsira, mbase edhe jo të vetëdijshëm sa janë të mira për shëndetin tonë kardiovaskular.

Mirëpo, pos frutave të shijshme, mund t’i përdorim edhe ato lëvozhga të vogla “ndarëse”, të cilat gjenden midis arrave, madje në mënyrë fenomenale!

Në të vërtetë, çaji nga ato “ndarëse” të vogla vepron shkëlqyeshëm kundër bllokimit të arterieve, kundër të gjitha sëmundjeve të zemrës dhe te temperaturat e shkaktuara nga problemet me zemrën, posaçërisht u rekomandohen duhanpirësve.

Kjo është receta për çaj nga “ndarëset” e arrave:

Përbërësit:

? 4 -5 ndarëse arrash,

? ujë.

Përgatitja e çajit:

Ndarëset zhytni në ujë dhe lini të qëndrojnë gjatë natës.

Në mëngjes zieni ujin bashkë me lëvozhgat ndarëse dhe kur të vlojë hiqeni nga zjarri dhe prisni të ftohen.

Konsumimi:

Çaji duhet të jetë i ngrohtë në stomak të zbrazët, duke e pirë me gllënjka.

Pihet një herë në ditë, çdo ditë pa ndërprerje.

Kur të pihet rregullisht, vepron edhe në rregullimin e tensionit të gjakut.