BREAKING NEWS

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste të reja ka pasur në 24 orët e fundit

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

Përfundon numërimi i votave, kush janë 6 gratë e zgjedhura anëtare të Kryesisë së PD-së

Përfundon numërimi i votave, kush janë 6 gratë e zgjedhura
x
BREAKING NEWS

Përfundon numërimi i votave për anëtarët e Kryesisë së PD-së, cili është kandidati më i votuar (Emri)

Përfundon numërimi i votave për anëtarët e
x
BREAKING NEWS

Tragjedia në Fushë Arrëz/ Zbardhen detaje të reja, si humbën jetën nëna me dy vajzat

Tragjedia në Fushë Arrëz/ Zbardhen detaje të reja, si
x
BREAKING NEWS

Ngjarja e rëndë/ Bien në kontakt me energjinë elektrike, vdes nëna me dy vajzat (Emrat)

Ngjarja e rëndë/ Bien në kontakt me energjinë elektrike,
x
BREAKING NEWS

Tragjedi në Fushë Arrëz/ Bie në kontakt me energjinë elektrike, vdes nëna me dy vajzat

Tragjedi në Fushë Arrëz/ Bie në kontakt me energjinë
x
BREAKING NEWS

Ndarja nga jeta e ish-Presidentit Nishani, Ambasada amerikane shpreh ngushëllimet: Kontributi i tij për PD, zhvillimin e Shqipërisë dhe marrëdhëniet SHBA-Shqipëri do të mbahen mend

Ndarja nga jeta e ish-Presidentit Nishani, Ambasada amerikane shpreh
x
BREAKING NEWS

Publikohen pamjet/ U bllokua për 12 orë në humnerë, ja momenti kur KFOR-i dhe ekipi RENEA-s shpëtojnë oficerin (Video)

Publikohen pamjet/ U bllokua për 12 orë në humnerë, ja
x

Sport

Alessandro Del Piero, futbollisti i madh po korr sukses në Los Anegelos, biznesi i ri do ju çudisë

Alessandro Del Piero, futbollisti i madh po korr sukses në Los Anegelos,

Karriera që ka bërë Alessandro Del Piero në botën e futbollit ndër vite, na ka lënë pa fjalë por edhe numri 10 i fanellës së tij po shënon rrugën që lojtari po ndjek në fushën e ristoracionit.

Vitet që jetoi Alessandro Del Piero në botën e futbollit italian ishin shumë intensive, nga ana tjetër ai, ashtu si Francesco Totti dhe Zanetti, llogariten ndër lojtarët kryesorë të ekipit të tyre. Kujtojmë, në fakt, se Alex Del Piero e ka kaluar pjesën më të madhe të karrierës duke veshur fanellën e Zonjës së Vjetër, pavarësisht se më pas vendosi të mos e mbyllte karrierën në Itali, por në Amerikë këtu ku për ish-futbollistin filloi edhe një faza e re e jetës së tij familjare dhe profesionale.

Prej disa kohësh, në fakt, numri i fanellës së ish-futbollistit është bërë edhe emri i restorantit të tij, përkatësisht N10 me seli në Los Angeles.

Siç e shpjeguam edhe më herët, në këto orë gjejmë restorantin e Alessandro Del Piero-s , i nisur në Los Angeles, i cili në vetëm pak vite është përmendur edhe në revistën Gambero Rosso. Është një restorant i kuzhinës italiane, për të cilin Alessandro Del Piero ka vendosur të sjellë produkte të prodhuara në Itali jashtë shtetit për krijimin e recetave që kanë bazat e tyre në kuzhinën italiane.

Pak kohë më parë edhe Alessandro Del Piero kishte vendosur të hapte një restorant të N10 në Milano, por vetëm pak kohë pasi më pas futbollisti preferoi ta mbyllte, ndoshta edhe falë angazhimeve të shumta të ish-futbollistit të cilat  e mbajnë më të angazhuar më shumë  në Amerikë, se në Itali.

Sa kushton një darkë në restorantin N10?

Kuzhina e Alessandro Del Piero , pra, i ka themelet e saj në traditën italiane në tërësinë e saj, diçka që e ka lejuar ish-futbollistin të gëzojë një sukses të madh, duke qenë se shumë qytetarë amerikanë janë super të apasionuar pas kuzhinës italiane.

 Megjithatë, ta trajtosh veten me një darkë në N10, nuk është krejtësisht e pamundur pasi, siç është  njoftuar edhe nga Alessandro Del Piero, duket se një darkë konkurruese do të kushtonte 45 për person, pra rreth njëqind euro në varësi të pijeve dhe pijeve dhe verërat që shoqërojnë vaktet e zgjedhura.