Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Ish-të dashurat nuk i numëron dot, por kush ka qenë lidhja e parë e Ronaldos?

Postuar: 13/11/2018 - 13:02

Kristiano Ronaldo është një nga futbollistët më të preferuar në botë, për të mos thënë numri 1.Për shkak të pamjes së tij fizike mjaft tërheqëse, ai pëlqehet shumë edhe nga vajzat të cilat e kanë ëndër të jenë përkrah tij.

Aktualisht, Ronaldo po jeton një jetë më të qetë dhe është larg klubeve, pasi krijoi një familje me bukuroshen argjentinase Xhorxhina, lidhje që duket se i ka rezistuar ç’do prove.

Megjithatë e kaluara e portugezit është plot aventura.

Lidhjet e tij kanë qenë pa numër dhe lista e bukurosheve që portugezi ka pasur në krah është shumë e gjatë.

Por kush ka qenë lidhja e parë e Kristiano Ronaldos?

Ajo quhet Jordana Zhardel, është portigeze dhe ka qenë lidhja e parë serioze e yllit të Juventusit. Kjo lidhje ka zgjatur vetëm pak muaj pasi fama e madhe bëri që Ronaldo të kishte në krah kë femër të dëshironte.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 26/05/2019 - 20:57

Kastrioti arriti që të fitojë në shtëpi përballë Teutës me shifrat 2-1, por duke parë fitoren e Tiranës, tashmë shanset për krutanët duken shumë të pakta për të mbijetuar.

Postuar: 26/05/2019 - 14:30

Kur të gjithë presin shpërthimin e tij në fushën e blertë, Neymar më shumë bëhet protagonist ja

Postuar: 26/05/2019 - 07:52

Mbrëmjen e djeshme u luajtën finalet e kupave në disa vende europiane si në Gjermani, Spanjë, Por

Postuar: 26/05/2019 - 07:51

Goga Basket ishte surpriza e madhe e këtij sezoni në Superligën e meshkujve në basketboll, pasi m

Postuar: 26/05/2019 - 07:48

Peshëngritja vijon të jetë sport elitar dhe t’i sjellë vendit medalje të rëndësishme nga ak

Postuar: 25/05/2019 - 07:26

Juventusi dhe Interi kanë një rivalitet jo të zakonshëm në kampionatin italian, një rivalitet që

Postuar: 25/05/2019 - 07:24

Kategoria Superiore po shkon drejt fundit dhe skuadrat pop bëjnë llogaritë e tyre.