Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Vijon “pushtimi” skocez i Tiranës, nis festa në kryeqytet

Postuar: 16/11/2018 - 18:18

Ndeshja mes Shqipërisë dhe Skocisë, e vlefshme për turneun e Ligës së Kombeve, do të luhet nesër në orën 20:45 në stadiumin "Loro Boriçi" të Shkodrës por më zbavitëse se ndeshja, duket se janë tifozët britaniko-veriorë që kanë ardhur në Tiranë në numra të mëdhenj dhe me të gjithë arsenalin e tyre estetiko-kulturor.
 
Të veshur me kostumet e tyre popullore, fustanellat apo siç i thonë ata vetë “kilt” apo simbole kombëtare, prej dy ditësh ata kanë tërhequr vëmendjen e qytetarëve të Tiranës.
 
Mësohet gjithashtu se do të jenë plot dy mijë tifozë që jenë prezent nesër në stadiumin e Shkodrës. Ata kanë nisur festën duke shijuar gjithçka që u ofron Tirana pa e vrarë shumë mendjen për ndeshjen

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/02/2019 - 07:29

Ai e nisi sezonin me shkëlqim tek Xhenoa dhe tani është bërë ylli i ri i Milanit. Gjashtë gola në pesë ndeshjet luajtura kanë bërë të harrohet shumë shpejt argjentinasi Gonzales Higuain.

Postuar: 21/02/2019 - 07:27

Liga e Kampioneve dhuroi mbrëmë emocione të forta dhe spektakël, ku padyshim kryendeshja Atletiko

Postuar: 21/02/2019 - 07:26

Një nga futbollistët që po bën bujë gjatë ditëve të fundit është sulmuesi Kristal Abazaj, i cili

Postuar: 21/02/2019 - 07:25

Mbrojtësi shkodran, Elseid Hysaj, nuk është e thënë të gjejë qetësi tek Napoli këtë edicion.

Postuar: 21/02/2019 - 07:24

Komisioni i Disiplinës i Federatës Shqiptare të Futbollit vendosi të shqyrtojë fenomenet negative

Postuar: 21/02/2019 - 07:23

Teuta është në vend të dytë për momentin në Kategorinë Superiore.

Postuar: 20/02/2019 - 22:58

 Atletico Madrid ka treguar dhëmbët në ndeshjen e parë të fazës së 1/8-ave të UEFA Champions