Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Çmendet” Ronaldo, thyen Raulin shpartallon Espanjolin me manita (FOTO-LAJM)

“Çmendet” Ronaldo, thyen Raulin shpartallon Espanjolin me manita (FOTO-LAJM)

Postuar: 12/09/2015 - 20:09

I jashtëzakonshëm Cristiano Ronaldo, shënon 5 gola përballë Espanjolit dhe thyen rekordin e legjendës së bardhë, Raul Gonzales për golat e shënuar në La Liga.
 
Ronaldo shënoi 5, ndërsa në golin e 6 që shënoi Benzema dha asistin në fitoren e thellë 0-6 në shtëpinë e Espanjolit.
 
Kështu Ronaldo bëhet golashënuesi më i mirë i Realit në kampionat me 231 gola në 203 ndeshje të zhvilluara me Realin e Madridit, teksa rekordin më parë e mbante Raul me 228 gola në 550 ndeshje.
 
Tashmë përpara Ronaldo ka rekordet e Hugo Sanchez 234 gola, Zarra 251 dhe Mesi 285 gola të shënuar në kampionat. 
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 05/12/2019 - 12:06

Racizmi është një nga problemet më të mëdha që ka futbolli në Itali dhe debatet kanë qenë të shumta si të ndalohet ky fenomen.

Postuar: 05/12/2019 - 07:24

Trajneri Karlo Ançeloti po kalon momente të vështira tek Napoli, megjithëse dje presidenti Aureli

Postuar: 05/12/2019 - 07:23

Lojtarët e përfaqësueses kuqezi po kalojnë momente të mira me ekipet e tyre në kampionatet e ndry

Postuar: 05/12/2019 - 07:21

Në fundjavë Teuta do të presë në Durrës skuadrën e Skënderbeut, në kryeduelin e javës së 14-të të

Postuar: 04/12/2019 - 22:47

Trajneri portugez Jose Mourinho ka provuar sonte humbjen e parë si trajner i Hotspur, duke

Postuar: 04/12/2019 - 22:12

Tani po zhvillohet ndeshja midis Junatid dhe Totenhemit në këto momente, e vlefshme për javën e 1

Postuar: 04/12/2019 - 17:57

Futbollistit të Teutës, Arbër Çyrbja i është dëmtuar rëndë banesa prej tërmetit, megjithatë ai ka