Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Vjeshtë 2017”, policia sekuestron vila dhe makina luksoze

Postuar: 13/09/2017 - 08:09

Policia ka sekuestruar vila, njësi tregtare dhe automjete të dyshuara si pasuri me burim të dyshimtë kriminal. Policia e Shtetit bën të ditur se në sajë të planit të masave operacionale “Vjeshtë 2017” në të 12 qarqet e vendit, ndërsa sekuestrimet janë bërë në Tiranë, Lezhë, Vlorë dhe Berat.

Bëhet e ditur se janë referuar në Prokurorinë e Krimeve të Rënda disa raste për procedim pasuror në ngarkim të personave të dyshuar për aktivitet kriminal ne fushën e krimit të organizuar dhe pastrimit të parave.

Gjithashtu janë evidentuar si pasuri të dyshuara si janë krijuar, rrjedhin apo lidhen me veprimtarinë kriminale, apo që lidhen me to dhe që nuk justifikohen me burime të ligjshme dhe i janë përcjellë prokurorisë për hetime të mëtejshme në lidhje me origjinën e tyre këto pasuri, 9 njësi tregtare, 8 banesa apartamente në sipërfaqe totale 678 m2, 1 vilë trekatëshe, 15 automjete luksoze, me vlera monetare të konsiderueshme. Policia nuk bën ende të ditur emrat e personave që u përkasin këto pasuri pasi thotë se operacioni është ende në vijim.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 12

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 24/09/2017 - 07:45

Paris Saint Germain po vuan pas sherrit të penalltisë kundër Lionit, ku Nejmar dhe Kavani, dy sulmuesit kryesorë të ekipit francez, u përplasën me njëri-tjetrin, një përplasje që vijoi deri në kacafytje fizike në dhomat e zhveshjes dhe që po sjell përçarjen e klubit më të madh francez.

Postuar: 24/09/2017 - 07:43

Premier po njeh forcën e ekipeve të mëdha e pretendente për titull.

Postuar: 24/09/2017 - 07:41

Serie A ka nisur vrullshëm dhe me shumë forcë, teksa është e sigurt tashmë se Juventusi do ta ketë të vështirë të mbrojë titullin kampion këtë sezon, nisur nga rivaliteti më i m

Postuar: 24/09/2017 - 07:35

Lushnja-Kamza ndahen në barazim.

Postuar: 24/09/2017 - 07:32

Skënderbeu është ekip europian dhe e tregoi mbrëmë edhe në Korçë që është ekipi më i mirë në kateëgorinë Superiore.

Postuar: 24/09/2017 - 07:23

Kampionati i sivjetëm po tregon se skuadrat e mestabelës ende nuk po e bëjnë shpërthimin e duhur në garë dhe deri tani nuk ka një ekip të evidentuar si grup i qëndrueshëm dhe që

Postuar: 24/09/2017 - 07:19

Mbeten pak ditë që të startojë kampionati kombëtar i basketbollit, ku klubet po përkujdesen të formatojnë skuadra të afta për një performancë cilësore, si dhe me objektiva për t