BREAKING NEWS

Gati të plasë  “Lufta e Tretë Botërore”, Suedia e Finlanda përgatiten për konflikt me Rusinë

Gati të plasë  “Lufta e Tretë Botërore”,
x
BREAKING NEWS

Humbje e madhe! “I pari në fushatën elektorale, i fundit u largua deri sa numëroi të gjithë votat”/ Ina Zhupa mes dhimbjes ndan lajmin e trishtë: Një nga djemtë më të mirë! Po na plas zemra

Humbje e madhe! “I pari në fushatën elektorale, i fundit u
x
BREAKING NEWS

Humbi jetën nga rrëzimi i tendës së kalçetos, i riu nipi i deputetit të njohur të PD-së, rrëqeth me mesazhin politikani dhe jep lajmin tronditës: Më fal Armando…

Humbi jetën nga rrëzimi i tendës së kalçetos, i riu
x
BREAKING NEWS

Tragjike/ Moti i keq i merr jetën të riut, ky është 22-vjeçari që vdiq mbrëmjen e sotme në Sarandë

Tragjike/ Moti i keq i merr jetën të riut, ky është
x
BREAKING NEWS

Emri/ Stuhia rrëzoi tendën e kalçetos në Sarandë, ndërron jetë në spital 22-vjeçari

Emri/ Stuhia rrëzoi tendën e kalçetos në Sarandë,
x
BREAKING NEWS

Tirana po ‘digjet’ nga temperaturat e larta, ndërsa në Sarandë shiu bën namin, ja mbathin pushuesit

Tirana po ‘digjet’ nga temperaturat e larta, ndërsa në
x
BREAKING NEWS

U vra me plumb në kokë/ Zbardhen detaje të reja, ja kujt i përkiste trupi i dekompozuar në Malin e Gramozit (Emri)

U vra me plumb në kokë/ Zbardhen detaje të reja, ja kujt i
x
BREAKING NEWS

Kryeministri holandez habit me deklaratën: Gati u kapëm fizikisht me Ramën në Sofje, Shqipëria ka probleme me...

Kryeministri holandez habit me deklaratën: Gati u kapëm fizikisht me
x

Sport

11 vite pritje, Milani shpallet kampione e Italisë për herë të 19-të në histori

11 vite pritje, Milani shpallet kampione e Italisë për herë

Milani është shpallur kampin i Serisë A për herë të 19-të në histori! Me këtë triumf, kuqezinjtë kanë barazuar kushërinjtë e Interit, për sa i përket numrit të titujve të fituar.

Hera e fundit që Milani fitonte një titull kampion në Serinë A, ishte vitit 2011, teksa këtë sezon, kuqezinjtë arritën të bënin mrekullinë, duke i surprizuar të gjithë më paraqitjen e tyre.

Për sa i përket titujve të fituar, vendi i parë mbahet nga Juventusi me plot 36 të tillë, ndërkohë që Xhenoa dhe Torino plotësojnë top 5-shen. Më pas vijnë Bolonja dhe Pro Verçeli me 7 për të vijuar më pas Roma 3, Fiorentina, Lacio dhe Napoli me nga 2 tituj dhe Kaljari, Kasale, Verona, Sampdoria, Specia dhe Novese me 1.