BREAKING NEWS

Aksionerë serbë në Portin e Durrësit? Alabbar zbulon se kush 'fshihet' pas kompanisë 'Eagle Hills'

Aksionerë serbë në Portin e Durrësit? Alabbar zbulon se kush
x
BREAKING NEWS

Pse vendosi të investojë në Shqipëri? Alabbar nuk 'hesht' më dhe e tregon hapur: Në Francë, Gjermani apo në Angli...

Pse vendosi të investojë në Shqipëri? Alabbar nuk
x
BREAKING NEWS

"Qesharake, me një kërkim në...", Alabbar bën reagimin e fortë pas debateve për Portin e Durrësit

"Qesharake, me një kërkim në...", Alabbar bën
x
BREAKING NEWS

Vetëm pak ditë pas vizitës në Tiranë, Presidenti i Azerbajxhanit njofton vendimin e minutës së fundit

Vetëm pak ditë pas vizitës në Tiranë, Presidenti i
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh? Ministria del me njoftimin e rëndësishëm dhe zbardh detajet e fundit

Çfarë po ndodh? Ministria del me njoftimin e
x
BREAKING NEWS

Zhduket papritur 14 vjeçarja shqiptare në Greqi, detajet e fundit rreth të miturës (FOTO-EMRI)

Zhduket papritur 14 vjeçarja shqiptare në Greqi, detajet e fundit
x
BREAKING NEWS

Grabisnin me dhunë të rinjtë që konsumonin kanabis, ja dy efektivët e arrestuar nga policia (FOTO)

Grabisnin me dhunë të rinjtë që konsumonin kanabis, ja dy
x
BREAKING NEWS

Pjesë e bandës famëkeqe të ‘Eskos’, ja kush janë 10 shqiptarët e arrestuar në Greqi (EMRAT+FOTO)

Pjesë e bandës famëkeqe të ‘Eskos’, ja kush
x

Sport

19 gola në 12 ndeshje, Guardiola zbulon sekretin e Ergin Haland

19 gola në 12 ndeshje, Guardiola zbulon sekretin e Ergin Haland

Erling Haland filloi menjëherë të shënonte gola në Angli. Norvegjezi ka shënuar tashmë 19 gola në 12 ndeshje për Mançester Sitin. Në konferencën për shtyp të së premtes, trajneri i "Qytetarëve", Pep Guardiola u përpoq të zbulonte sekretin e suksesit të Haland.

“Gjëja është se Haland ka dhunti të jashtëzakonshme. Kjo është e pamundur të mësohet lojtarit, i është dhënë nga natyra. Haland e bëri atë në Norvegji, në Austri… Ai ndjen nuhatjen e golave. Faleminderit atij që zgjodhi Mançester Sitin. Jemi me fat që kemi një lojtar kaq të talentuar në skuadrën tonë”, tha Guardiola.

Të shtunën, më 8 tetor, Mançester Sitin do të presë Sauthemptonin.