BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali Berishës, Ilir Metës dhe Edi Ramës, SHBA del në krah të Altin Dumanit, kërkon distancim të opozitës nga “non-grata” dhe jep mesazhin e fortë se keqqeverisja e korrupsioni duhen luftuar

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën “gropën” Ilir Metës dhe Monikës, roli i nënës së Kryemadhit dhe vëllait Drini që mori 360 milionë lekë nga SGS, 2 njerëzit që hapën dosjet e ish-presidentit në SPAK me kallëzimet që bënë nxjerrin faktet t...

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta akuzon televizionin e Zenit se ka marrë urdhër t’i mbyllin dyert, Monika Kryemadhi sulmon bashkëshortin si shërbëtor të Edi Ramës

Ilir Meta akuzon televizionin e Zenit se ka marrë urdhër t’i
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho flet pa “doreza”, ja detajet nga sëmundja e vjetër e Ilir Metës, manovrat e tij me përjashtimin e Monika Kryemadhit dhe prapaskenat e forta që po ndodhin brenda ish-LSI, nga largimi i bashkëpunëtores së tyre të kasafortave, te shkërmoqja ...

Spartak Braho flet pa “doreza”, ja detajet nga sëmundja e
x
BREAKING NEWS

Gjyqtari që i dha PD Sali Berishës para vetingut, ja pasuria e “çmendur” e Agron Zhukrit, si u bë milioner nga gruaja e tij që nuk i justifikon dot të gjitha të ardhurat e saj me pagat dhe aktivitetin privat, zbardhen “flamujt e kuq” në KPK...

Gjyqtari që i dha PD Sali Berishës para vetingut, ja pasuria e
x
BREAKING NEWS

Lajme shumë të mira për pensionistët, ja çfarë po përgatitet me skemën e re të pensioneve, nga indeksimi, kompensimet, ndryshimet në fshat dhe qytet dhe deri tek kontributet për të vetëpunësuarit në bujqësi

Lajme shumë të mira për pensionistët, ja çfarë
x
BREAKING NEWS

Nuk ndalet Ilir Meta, vijon kërcënimet ndaj kreut të SPAK: Do t’i qepem Dumanit brez pas brezi, nëse është trim le të...

Nuk ndalet Ilir Meta, vijon kërcënimet ndaj kreut të SPAK: Do
x
BREAKING NEWS

Ja pse Europa ka mbyllur dyert e arratisjes së Metës dhe Kryemadhit, dosja e tyre e “e zezë” e pastrimit të parave drejt fundit të hetimeve, Altin Dumani dhe Sotir Kllapi po bëjnë gati fletë-arrestet, zbardhen provat dhe dëshmitarët që kanë plasur “bom...

Ja pse Europa ka mbyllur dyert e arratisjes së Metës dhe Kryemadhit,
x

Sport

66% e ish-futbollistëve mendojnë se Ronaldo ka një karrierë më të mirë se Mesi

66% e ish-futbollistëve mendojnë se Ronaldo ka një karrierë

Debati për Mesin dhe Ronaldon vazhdon prej gati 15 vitesh dhe duket se nuk përfundon.

Edicioni amerikan i "The Athletic" ka kryer një anketë mes ish-futbollistëve. Ndër të tjera, ish-lojtarëve iu kërkua të vlerësonin rrugët e karrierës së Mesit dhe Ronaldos.

66% e të anketuarve votuan për superyllin portugez. 34% e të anketuarve në sondazh zgjodhën legjendën argjentinase:

Ka njëfarë logjike në këtë rezultat, sepse Ronaldo provoi dorën e tij në tre kampionate nga 5 ligat evropiane njëherësh. Me Manchester United, Real Madrid dhe Juventus, Cristiano doli kampion, të mos harrojmë arritjen historike: portugezi së bashku me “Klubin Mbretëror” fituan tre herë radhazi Ligën e Kampionëve.

Messi deri më tani ka shkëlqyer vetëm në Barcelonë. Tani Leo ka fituar formën më të mirë në PSG dhe, ndryshe nga Ronaldo, pretendon të fitojë turneun kryesor të klubeve në Evropë. Është e pamundur të mos përmendim rekord shtatë “Topat e Artë” me të cilët mund të mburret argjentinasi.

Në një mënyrë apo tjetër, mosmarrëveshjet nuk kanë gjasa të çojnë në asgjë. Është koha të pranojmë se të dy lojtarët kanë dhënë një kontribut të paçmuar në lojën që ne e duam aq shumë.