BREAKING NEWS

10 vite nga ndërhyrja në Lazarat, ish-Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Artan Diti që drejtoi operacionin nxjerr për herë të parë detajet “bombastike”, nga politikani që doli kundër, sekuestrimi i 71 ton kanabis sativa, te reagimi i Ramës, ...

10 vite nga ndërhyrja në Lazarat, ish-Drejtori i
x
BREAKING NEWS

Ja si SPAK po i shkon deri në “rrënjë” pasurive të fshehura të Ilir Metës, nga ditëlindja 500 mijë euro në Lalëz, 51 asetet që ka në Londër, 289 mijë euro operacione, mbi 100 mijë euro shpenzim vetëm për njërin fëmijë, deri te vrasjet ku është implikua...

Ja si SPAK po i shkon deri në “rrënjë” pasurive
x
BREAKING NEWS

Zyrtari i lartë i SHBA kundër korrupsionit global zbarkon sot në Shqipëri, DASH listë me “non-grata”, a do sanksionohen oligarkët që financojnë Sali Berishën si rasti i Dodik në Bosnje?

Zyrtari i lartë i SHBA kundër korrupsionit global zbarkon sot në
x
BREAKING NEWS

Ja si u përdor ARRSH për të kamufluar fondet nga Belinda Balluku, në skenë del dhe kompania e oligarkut rus Oleg Deripaska, KLSH liston shkeljet e Ministrisë së Infrastrukturës dhe Energjisë

Ja si u përdor ARRSH për të kamufluar fondet nga Belinda Balluku,
x
BREAKING NEWS

Zbardhen detajet e forta nga dosja e SPAK, ja si gënjeu Ahmetaj para prokurorëve specialë për njohjen me Mërtirin dhe Zoton, tentativat e partneres së ish-zv/kryeministrit për të zhdukur dokumentin e rëndësishëm dhe shitjet fiktive të kryera me qellim ...

Zbardhen detajet e forta nga dosja e SPAK, ja si gënjeu Ahmetaj para
x
BREAKING NEWS

Gjykata Kushtetuese shfuqizon disa pika të Rregullores së re të Kuvendit, përjashtimin e deputetëve që ushtrojnë dhunë nga 30 ditë e zbret në 10, ja ndëshkimi i ashpër që do të jepet për ligjvënësit që përdorin tymuese gjatë seancës plenare...

Gjykata Kushtetuese shfuqizon disa pika të Rregullores së re të
x
BREAKING NEWS

Ngrihen 5 klane në PD për t’i “ngrënë kokën” Sali Berishës, ja kush do i japë goditjen finale pas 23 qershorit, zbardhen prapaskenat e fundit nga SHQUP

Ngrihen 5 klane në PD për t’i “ngrënë
x
BREAKING NEWS

Vendimi i Home Office për ta shpallur “non-grata” Sali Berishën i bazuar në fakte dhe jo fjalë, u hetua dhe dokumentua çdo provë kundër kreut të PD që nga viti 1996, avokat nga Londra zbulohen detaje nga dosja e britanikëve

Vendimi i Home Office për ta shpallur “non-grata” Sali
x

Sport

A do ta marrë Lewandowski do ta marrë çmimin e vitit 2020? Zbulohen prapaskenat e ‘Topi i Artë

A do ta marrë Lewandowski do ta marrë çmimin e vitit 2020?

Drejtori i 'Topit të Artë' i ka dhënë fund spekulimeve nëse Robert Lewandowski do ta marrë çmimin e vitit 2020.

Ditët e fundit ka pasur zëra se 'France Football', organizatori i përzgjedhjes së 'Topit të Artë', po mendon të japë çmimin për vitin 2020, i cili nuk u zhvillua për shkak të pandemisë së Covid-19.

Në 2020 favorit i qartë ishte ylli polak Robert Lewandowski, i cili fitoi Ligën e Kampionëve me Bayernin në vitin 2020. Drejtori përzgjedhës Nicolas Manissier doli para mediave dhe pretendoi se dhënia e çmimeve për vitet e mëparshme është jashtë logjikës.

"Ne nuk po mendojmë t'i japim Robert Lewandowskit çmimin për vitin 2020. Si institucion, ne kemi rregullat tona që i përmbahemi rreptësisht", tha Manissier.

Në vitin 2020 ai nuk e fitoi çmimin për shkak të pandemisë, por në vitin 2021 çmimin e mori Lionel Messi, megjithëse shumë besonin se Lewandowski e meritonte shumë më tepër se argjentinasi.