Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Ai është si Cristiano Ronaldo, di të bëjë diferencën”, Ibrahimoviç drejt Fiorentinës?

Postuar: 14/08/2019 - 19:03

Luçiano Moxhi rikthehet të flasë për futbollin italian, por këtë herë vjen me një këshillë për skuadrën e Fiorentinës, e cila tashmë është bërë “pronë” e miliarderit italo-amerikan, Roko Komiso. Ish-drejtori i përgjithshëm i Juventusit sponsorizon Zlatan Ibrahimoviçin:

“Më pëlqen fakti që Fiorentina po kërkon me çdo kusht për të mbajtur Kiezën në skuadër, por nëse ke një akord me Juven, është e vështirë t’i rezistosh.

Gjithsesi, nëse duan një këshillë nga unë, i them presidentit Komiso që të sjellë Zlatan Ibrahimoviçin në Firence. Ai është si Kristiano Ronaldo, di të bëjë ende diferencën. Nëse marrin Ibrën, nuk ke çfarë i do as Suson e as Riberinë që përfliten.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/10/2019 - 23:50

Janë luajtur mbrëmjen e sotme 8 sfidat e radhës të vlefshme për grupet e Champions League. Gjithçka ka nisur me sfidën Ajax-Chelsea, e cila ka përfunduar me rezultatin 0-1 për londinezët e drejtuar nga Lampard.

Postuar: 23/10/2019 - 23:19

Interi ka arritur të sigurojë fitoren e parë në Champions përballë një kundërshtari direkt për ve

Postuar: 23/10/2019 - 21:28

Ngatërrimi i himnit tonë në stadiumin “Stade de France” i ka kushtuar kombëtares së &

Postuar: 23/10/2019 - 20:07

Inter – Borussia Dortmund është kryendeshja e natës së sotme në Ligën e Kampionëve.

Postuar: 23/10/2019 - 16:43

Jose Mourinho për momentin nuk drejton një skuadër futbolli.

Postuar: 23/10/2019 - 07:26

Liga e Kampioneve u kthye mbrëmë me duelet e xhiros së tretë të saj, ku spikatën fitoret e skuadr

Postuar: 23/10/2019 - 07:24

Kombëtarja luajti dy ndeshje mjaft të mira në tetor, në kuadër të eliminatoreve të Euro-2020, në