BREAKING NEWS

Sot afati i fundit për Reformën Zgjedhore, Zëri i Amerikës nxjerr prapaskenat dhe ultimatumin e prerë të ndërkombëtarëve: Kufiri i patolerueshëm i vendosur me zë të lartë është…

Sot afati i fundit për Reformën Zgjedhore, Zëri i Amerikës
x

Sport

“Ai është si Cristiano Ronaldo, di të bëjë diferencën”, Ibrahimoviç drejt Fiorentinës?

“Ai është si Cristiano Ronaldo, di të bëjë

Luçiano Moxhi rikthehet të flasë për futbollin italian, por këtë herë vjen me një këshillë për skuadrën e Fiorentinës, e cila tashmë është bërë “pronë” e miliarderit italo-amerikan, Roko Komiso. Ish-drejtori i përgjithshëm i Juventusit sponsorizon Zlatan Ibrahimoviçin:

“Më pëlqen fakti që Fiorentina po kërkon me çdo kusht për të mbajtur Kiezën në skuadër, por nëse ke një akord me Juven, është e vështirë t’i rezistosh.

Gjithsesi, nëse duan një këshillë nga unë, i them presidentit Komiso që të sjellë Zlatan Ibrahimoviçin në Firence. Ai është si Kristiano Ronaldo, di të bëjë ende diferencën. Nëse marrin Ibrën, nuk ke çfarë i do as Suson e as Riberinë që përfliten.