Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

‘Ai ishte një i alkoolizuar’, Cristiano Ronaldo shpërthen në lot kur sheh video-n e babait të ndjerë: S’e njoh...

Postuar: 16/09/2019 - 12:25

Cristiano Ronaldo ka shpërthyer në lot kur Piers Morgan i ka treguar atij pamjet e babait të tij të ndjerë.

Yllit të Juventusit iu shfaq klipi i babait të tij Jose Dinis Aveiro duke folur për të me krenari në prag të turneut  Euro 2004 të zhvilluar në Portugali.

Babai i tij, një i alkoolizuar dhe ish-ushtarak, vdiq nga dëmtimi i rëndë i mëlçisë në moshën 52-vjeçare, duke humbur shumë nga sukseset e të birit dhe lindjen e katër nipërve të tij.

Në lot, Ronaldo rrëfeu gjatë intervistës një orëshe me Piers Morgan: ‘Unë kurrë nuk e kam parë videon. Nuk e pashë kurrë atë video. E pabesueshme. “

I pyetur se si ndihej të dëgjonte babanë e tij duke folur për krenarinë e tij për arritjet e djalit të tij, ish-lojtari i Manchester United dhe Real Madrid shtoi se marrëdhënia me babain ka qenë e vështirë.

“Unë mendoja se intervista do të ishte gazmore, por nuk prisja të qaja. Por unë kurrë nuk i pashë këto imazhe. Nuk e di se ku i keni marrë … Unë duhet të kem këto imazhe për t’ja treguar familjes time. Por unë me të vërtetë nuk e njoh babanë tim 100%. Ai ishte një person i dehur. Unë kurrë nuk fola me të, si një bisedë normale. Ishte e vështirë ,”- është shprehur ylli i futbollit.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/10/2019 - 07:26

Liga e Kampioneve u kthye mbrëmë me duelet e xhiros së tretë të saj, ku spikatën fitoret e skuadrave të mëdha, ku Bajerni, Siti dhe Paris San Zhermen bëjnë një hap drejt kualifikimit.

Postuar: 23/10/2019 - 07:24

Kombëtarja luajti dy ndeshje mjaft të mira në tetor, në kuadër të eliminatoreve të Euro-2020, në

Postuar: 23/10/2019 - 07:23

Teuta ndodhet në vend të parë në Superiore, me meritë, duke grumbulluar 15 pikë në 8 javët e para

Postuar: 22/10/2019 - 08:26

Atletja, Luiza Gega na ka përfaqësuar denjësisht ku ka arritur që të dalë e treta në garën 3000m

Postuar: 22/10/2019 - 07:34

Juventusi ka bërë ndryshime në lojë krahasuar me kohën kur drejtonte Masimiliano Alegri, ndërkohë

Postuar: 22/10/2019 - 07:33

Një nga futbollistët e Kombëtares kuqezi që është angazhuar fuqishëm në këto eliminatore të Europ

Postuar: 22/10/2019 - 07:31

Kampionati do të vijë me një valë ndeshjesh të ngjeshura në këtë periudhë, pasi do të luhen dy xh