Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Akuzat për përdhunim, gjykata e Las Vegas merr vendimin përfundimtar për Cristiano Ronaldon

Postuar: 22/07/2019 - 22:51

Gjykata ka vendosur të mos dënojë Cristiano Ronaldon i cili akuzohet për përdhunimin e Kathryn Mayorga. Lajmi vjen nga prokurorët e Gjykatës së Las Vegas, me këto të fundit që zbulojnë se pretendimet e Mayorga kanë marrë fund.Ish-modelja ka hedhur poshtë një deklaratë ku thuhej se ajo është paguar me 375 mijë dollarë për të mbyllur gojën dhe për të mos e zbuluar këtë skandal.

"Bazuar në një rishikim të informacionit të paraqitur në këtë kohë, akuzat për sulm seksual kundër Cristiano Ronaldos nuk mund të provohen përtej dyshimit të arsyeshëm. Prandaj, nuk do të ketë akuza."-thuhej në njoftimin e prokurorëve.

Cristiano Ronaldo akuzohej nga Mayorga për sulm seksual ndaj saj. Ngjarja e shëmtuar pretendohej se ka ndodhur në vitin 2009 në një dhomë hoteli në Las Vegas. 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 25/08/2019 - 21:22

Milan e ka nisur me humbje këtë sezon të ri futbollistik në javën e parë të Serie A, duke zhgënjyer tifozët.
 

Postuar: 25/08/2019 - 15:08

Pas 7 orësh festë, futbollisti Ëayne Rooney u fotografua duke hyrë në ashensorin e hotelit me një

Postuar: 25/08/2019 - 08:10

“The Reds”-at bënë një ndeshje perfekte, fitojnë 3-0 ndaj “Topçinjv

Postuar: 25/08/2019 - 08:08

Kategoria Superiore mbylli javën e parë të saj.

Postuar: 25/08/2019 - 08:07

Në shtator do të diskutohet e ndoshta do të miratohet në parlament një pjesë e rëndësishme e Ligj

Postuar: 24/08/2019 - 17:28

Nga Franca janë raportuar të reja të rëndësishme për Neymar.

Postuar: 24/08/2019 - 07:43

Një prej çështjeve më të nxehta të merkatos së verës, ajo që ka të bëjë me sulmuesin argjentinas