BREAKING NEWS

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve, më pas doli urdhëri për.."/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e sekretarit të Përgjithshëm të Ministrisë së Mbrojtjes

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve,
x
BREAKING NEWS

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e ish-ushtarakut

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet
x
BREAKING NEWS

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit vëllezërit Haklaj pas konfliktit me Berishën, kush janë 15 zyrtarët që rrezikojnë burgun, ja provat që po heton SPAK

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit
x
BREAKING NEWS

Zylfie Haklaj flet për gazetën “SOT” dhe paralajmëron fundosjen e Sali Berishës në SPAK për dosjen e vrasjeve në Tropojë: Është bërë si një qen i tërbuar që po përpiqet të hajë çdo person që i del përpara

Zylfie Haklaj flet për gazetën “SOT” dhe paralajmëron
x
BREAKING NEWS

Skandali, ja si Rama ndihmoi Bolinon për të grabitur pronat tek ish-Kompleksi “Partizani” me të njëjtën skemë që ndoqi me Jamarbër Malltezin, zbardhen akuzat dhe dokumentet

Skandali, ja si Rama ndihmoi Bolinon për të grabitur pronat tek
x
BREAKING NEWS

Në përgjimet e “SKY ECC” dalin gazetarë të njohur që bashkëpunojnë me krimin dhe politikanë që kanë porositur vrasje, gati të fundoset një ministër, ja prapaskenat e bujshme, flet Anduena Llabani

Në përgjimet e “SKY ECC” dalin gazetarë të
x
BREAKING NEWS

Provokon doktori i Bllokut Sali Berisha dhe sulmon ashpër LANÇ: Dita e Çlirimit dita më e zezë për shqiptarët, nuk ranë 28 mijë dëshmorë dhe pati vëllavrasje, janë shpikur beteja dhe janë trilluar histori mbi partizanët

Provokon doktori i Bllokut Sali Berisha dhe sulmon ashpër LANÇ: Dita
x
BREAKING NEWS

Muharrem Xhafa: Ja pse Sali Berisha nuk e pranon 29 Nëntorin si ditën e Çlirimit, është rreshtuar krah ballistëve dhe nazifashistëve, faktet rrëzojnë pretendimet e tij

Muharrem Xhafa: Ja pse Sali Berisha nuk e pranon 29 Nëntorin si ditën
x

Sport

Alarm për bombë, zbardhet telefonata që ngriti në 'këmbë' Parisin

Alarm për bombë, zbardhet telefonata që ngriti në

Mbrëmjen e së dielës, Paris Saint-Germain triumfoi në fundjavë ndaj rivalëve të tyre Olympique Marseille, me një rezultat të pastër 4-0 që i lejoi tifozët parisien të përjetonin një natë feste, e cila megjithatë rrezikoi të kthehej në një ferr të vërtetë. Ky takim, në fakt, mund të ishte prishur nga një ngjarje e tmerrshme.

Ishte ora 20:00, kur dikush i telefonoi policisë së Parisit duke kërcënuar se do të vendoste një bombë në Parc des Princes. Gjatë ndeshjes mes dy skuadrave, në lagjen 15 të Parisit, pranë stacionit të metrosë Balard, u identifikua dhe u arrestua personi në fjalë, i shpallur në kërkim prej disa kohësh, i cili gjithashtu dyshohet se sulmoi pa arsye dikë në një lokal në Rue Molitor.

Ai do të  dërgohet në spitalin psikiatrik, pasi u mor për disa orë në pyetje, ndërsa lajmi u bë publik nga BFM Paris Île-de-France.