BREAKING NEWS

"Grupi Alibeaj po sponsorizohet nga pushteti", gazetari plas deklaratën dhe zbardh prapaskenat

"Grupi Alibeaj po sponsorizohet nga pushteti", gazetari plas
x
BREAKING NEWS

"Ka rënë imuniteti i..."/ Gazetarët nxjerrin detajet e forta për kokainën në Fier: Drejtuesit s’jetojnë dot më të qetë

"Ka rënë imuniteti i..."/ Gazetarët nxjerrin detajet e
x
BREAKING NEWS

Kokaina masive në Fier, gazetarja nxjerr detajet e bujshme: Ja sa kohë kishte në Shqipëri, ishte destinuar për...

Kokaina masive në Fier, gazetarja nxjerr detajet e bujshme: Ja sa kohë
x
BREAKING NEWS

Droga në Frakull të Fieri, gazetari ngre dyshimet dhe paralajmëron: Grupet po sofistikohen, SPAK punon me standard të dyfishtë

Droga në Frakull të Fieri, gazetari ngre dyshimet dhe
x
BREAKING NEWS

Kërkon Bashkinë e Tiranës, befason kandidati i PD-së: Nuk do votoj asnjë në primare, opozita po shkon drejt turpërimit

Kërkon Bashkinë e Tiranës, befason kandidati i PD-së: Nuk do
x
BREAKING NEWS

Pamjet mbreslënëse, Burj Khalifa “vishet” Kuq e Zi për të uruar Pavarësinë e Shqipërisë (VIDEO)

Pamjet mbreslënëse, Burj Khalifa “vishet” Kuq e Zi
x
BREAKING NEWS

E konfirmon vetë zyrtari, kërcënohet me jetë ministri shqiptar, zbardhen detajet (EMRI)

E konfirmon vetë zyrtari, kërcënohet me jetë ministri
x
BREAKING NEWS

Avokat Ngjela lëshon thirrjen e fortë: Nëse e shikoni një të tillë, kurrë mos iu afroni, përcilleni me përbuzje dhe përçmim

Avokat Ngjela lëshon thirrjen e fortë: Nëse e shikoni një
x

Sport

Alarm te Spanja, shtatë lojtarë sëmuren në Katar

Alarm te Spanja, shtatë lojtarë sëmuren në Katar

Klima në Katar gjatë Botërorit sjell “viktimat” e para dhe Spanja është ajo e cila po vuan rëndë temperaturat dhe thatësisë në vendin pranë shkretëtirës.

Mediat spanjolle bëjnë të ditur se ekipi i drejtuar nga Luis Enrike po vuan një situatë të pazakontë ku ajri i kondicionuar ka përgjysmuar skuadrën duke bërë që shumë lojtarë të jenë të sëmurë.

Si pasojë e ajrit të kondicionuar, i detyrueshëm praktikisht për shkak të temperaturave të larta, raportohet se shtatë futbollistë të Spanjës janë të sëmurë, me bllokim mushkërish dhe kollë, që nuk i ka lejuar që të jenë në formën optimale. Alvaro Morata për shembull, nuk ia doli që të mbyllte stërvitjen e sotme pikërishtpër këtë arsye, por në radhët e “La Roja” ekziston bindja se ai mund të kapërcejë këtë situatë dhe të jetë gati për ndeshjen ndaj Kosta Rikës.

Situata më shqetësuese është ajo e Gijamon, i cili në fakt nuk vuan nga bllokimi për shkak të ajrit të kondicionuar, por nga një dëmtim në kavilje. Stafi mjekësor beson se futbollisti mund të rikuperohet, por jo para ndeshjes së tretë në grupe, atë ndaj Japonisë më 1 dhjetor.