BREAKING NEWS

Ç'do të ndodhë pas pak? Yuri Kim bën lëvizjen e papritur

Ç'do të ndodhë pas pak? Yuri Kim bën lëvizjen e
x

Sport

Alarmohet sulmuesi i kombëtares shqiptare: Do ndodhë diçka dramatike, një lojtar ka dalë pozitiv me koronavirus

Alarmohet sulmuesi i kombëtares shqiptare: Do ndodhë diçka

Në Bjellorusi aktivitet sportive nuk janë ndalur, pavarësisht gjendjes së jashtëzakonshme që po kalon bota për shkak të koronavirusit.

Sulmuesi i kombëtares shqiptare, Azdren Llullaku në një intervistë përSky Sport, shpreh frikën që ndjejnë në seancat stërvitore dhe në vazhdimin e kampionatit.

“Këtu nuk flitet shumë për koronavirusin. Një ditë më parë luajtëm, sot ishim në stërvitje, një lojtar ka dalë pozitiv dhe kjo na shqetëson pak. Por është vendosur kështu dhe ne po përshtatemi. Tifozët, me vetë iniciativën e tyre, kanë vendosur që të mos vijnë të shumtë në stadium. Sipas meje, kjo është diçka pozitive, njerëzit fillojnë të kuptojnë se sa serioze është situata, edhe pse ende njerëzit nuk duken kaq të shqetësuar. Uroj që të mos krijohet ndonjë situatë dramatike, por nëse vazhdojmë kështu, me siguri do të ndodhë”, tha ai.