BREAKING NEWS

Evi Kokalari ngre alarmin dhe zbardh prapaskenat e forta, akuzon Metën se po përpiqet të asgjësojë PD, aktivistja ngre dyshime se Berisha po luan blofin me dosjen “McGonigal”

Evi Kokalari ngre alarmin dhe zbardh prapaskenat e forta, akuzon Metën se
x
BREAKING NEWS

I akuzuar për korrupsion, Gjykata merr vendimin për Arlind Gjokutajn

I akuzuar për korrupsion, Gjykata merr vendimin për Arlind Gjokutajn
x
BREAKING NEWS

“Jeni një kukull shumë interesante”/ Lindita Nikolla merr menjëherë vendimin e fortë për Gaz Bardhin

“Jeni një kukull shumë interesante”/ Lindita Nikolla merr
x
BREAKING NEWS

SPAK kërkoi dënim me burg, paraqitet në GJKKO kryetari i kësaj bashkie në vend. Ja akuza e ngritur ndaj tij

SPAK kërkoi dënim me burg, paraqitet në GJKKO kryetari i
x
BREAKING NEWS

PS rrëzon PD-në, "plas" sherr në parlament-LIVE

PS rrëzon PD-në, "plas" sherr në parlament-LIVE
x
BREAKING NEWS

Kaos në Kuvend/ Albana Vokshi i nxjerr videon Ramës, Lindita Nikolla bën veprimin që nuk pritej

Kaos në Kuvend/ Albana Vokshi i nxjerr videon Ramës, Lindita Nikolla
x
BREAKING NEWS

Rryma 'Nikola' vjen nga Rusia/ Mbërrin acari në Shqipëri, java e ardhshme më e ftohta e vitit, ja temperaturat ekstreme që nuk janë parë në vendin tonë

Rryma 'Nikola' vjen nga Rusia/ Mbërrin acari në
x
BREAKING NEWS

Kuvendi nis me tensione të forta, Nikolla i heq fjalën Boçit, Garda merr vendimin urgjent

Kuvendi nis me tensione të forta, Nikolla i heq fjalën Boçit,
x

Sport

Albin Kurti për Xhakën: Kush nderon Adem Jasharin ka respektin tim

Albin Kurti për Xhakën: Kush nderon Adem Jasharin ka respektin tim

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, e ka komentuar festën e futbollistit shqiptar të Zvicrës, Granit Xhaka, pas fitores ndaj Serbisë në Kampionatin Botëror “Katari 2022”. Pas fitores 3:2, Xhaka pati festuar me fanellën e futbollistit tjetër shqiptar te Zvicra, Ardon Jashari. Festa pati bërë bujë pasi u ndërlidh me mbiemrin e komandantit të UÇK-së, Adem Jashari. Në një intervistë për mediumin zviceran “Blick”, Kurti ka thënë se “deklaratat kundër racizmit janë të drejta dhe të rëndësishme”. “Dhe nëse dikush e nderon identitetin e Adem Jasharit, kjo po ashtu është mirë për mua”. Ai ka falënderuar Xhakën dhe Shaqirin për frymëzim të talenteve të reja për të luajtur futboll. Ka thënë se ndikimi i tyre është i pranishëm edhe te talentet në Kosovë. Në fitoren ndaj Serbisë, Shaqiri pati realizuar golin e parë, ndërsa Xhaka ishte ndër më të mirët në fushë. Ndeshja është përcjellë me tensione dhe në disa raste Xhaka ka qenë cak i sulmeve nga futbollistët serbë. Ndeshja e 2022-s pati pasuar përballjen e famshme të vitit 2018 në Kampionatin Botëror të Rusisë, kur Xhaka dhe Shaqiri patën realizuar për fitoren e Zvicrës përballë Serbisë dhe patën festuar me shqiponjë.