Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Ambicia/ Barça premton se do t’i kthehet Kutinjos në janar

Postuar: 13/09/2017 - 07:53

Barcelona raportohet se ka filluar planet për transferimin e Filipe Kutinjos nga Liverpuli gjatë afatit kalimtar të janarit. Klubi anglez ka refuzuar tre oferta të majme nga Barça për 25-vjeçarin dhe e fundit ishte ajo prej 150 milionë eurove.

Sipas gazetës spanjolle “Sport”, Barcelona do të bëjë ofertë të re për brazilianin duke filluar në janar.

Drejtori sportiv i Barçës, Albert Soler, dy javë më parë akuzoi Liverpuli se kërkoi 200 milionë euro për Kutinjon, por këtë akuzë e mohoi klubi anglez. Kutinjo nuk ka luajtur asnjë ndeshje për Liverpulin gjatë këtij sezoni shkaku i një lëndimi në shpinë, por ai është paraqitur dy herë për Brazilin.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 3

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 24/09/2017 - 07:45

Paris Saint Germain po vuan pas sherrit të penalltisë kundër Lionit, ku Nejmar dhe Kavani, dy sulmuesit kryesorë të ekipit francez, u përplasën me njëri-tjetrin, një përplasje që vijoi deri në kacafytje fizike në dhomat e zhveshjes dhe që po sjell përçarjen e klubit më të madh francez.

Postuar: 24/09/2017 - 07:43

Premier po njeh forcën e ekipeve të mëdha e pretendente për titull.

Postuar: 24/09/2017 - 07:41

Serie A ka nisur vrullshëm dhe me shumë forcë, teksa është e sigurt tashmë se Juventusi do ta ketë të vështirë të mbrojë titullin kampion këtë sezon, nisur nga rivaliteti më i m

Postuar: 24/09/2017 - 07:35

Lushnja-Kamza ndahen në barazim.

Postuar: 24/09/2017 - 07:32

Skënderbeu është ekip europian dhe e tregoi mbrëmë edhe në Korçë që është ekipi më i mirë në kateëgorinë Superiore.

Postuar: 24/09/2017 - 07:23

Kampionati i sivjetëm po tregon se skuadrat e mestabelës ende nuk po e bëjnë shpërthimin e duhur në garë dhe deri tani nuk ka një ekip të evidentuar si grup i qëndrueshëm dhe që

Postuar: 24/09/2017 - 07:19

Mbeten pak ditë që të startojë kampionati kombëtar i basketbollit, ku klubet po përkujdesen të formatojnë skuadra të afta për një performancë cilësore, si dhe me objektiva për t