Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Angli, klubi Everton merr dy vjet pezullim transfertash të akademisë

Postuar: 08/11/2018 - 19:25

Klubi anglez i futbollit Everton është ndaluar të nënshkruajë me futbollist të akademisë së të rinjtë për dy vjet, pasi u shpall fajtor për shkelje të rregullave të rekrutimit.
 
Autoritetet e Premier League zbuluan se stafi i akademisë së Everton i kishin ofruar nxitje e joshje një futbollisti të ri dhe familjes së tij për ta regjistruar me klubin.
 
Klubi është gjobitur gjithashtu me 500,000 paundë. 
 
Premier League tha gjithashtu se hetimet e brendshme zbuluan se Everton kishte bërë sjellje të ngjashme dhe me gjashtë lojtarë të tjerë të akademisë.
 
Në deklaratën e tyre, Everton pranonte fajin: "Ne jemi shumë të zhgënjyer me disa praktika të zbuluara që nuk janë pjesë vlerave tona dhe të papranueshme për Everton Football Club. 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 0

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 15/11/2018 - 20:53

Tifozët skocezë të cilët kanë nisur të vijnë në Tiranë që prej të mërkurës për ndeshjen e të shtunës  mes dy kombëtareve, përveç paraqitjes së tyre sportive gjithashtu do të dhurojnë 5 mijë paund për fëmijët me

Postuar: 15/11/2018 - 19:08

Ish-ylli i skuadrës së Barcelonës, Alex Song tregoi së fundmi për tmerrin që kaloi te skuadra rus

Postuar: 15/11/2018 - 11:00

Ditën e djeshme qarkulloi në të gjitha mediat se duart e mafias italiane janë në tregun e basteve

Postuar: 15/11/2018 - 08:59

Granit Xhaka është një ndër futbollistët me origjinë shqiptare, që kanë shkëlqyer në arenën ndërk

Postuar: 15/11/2018 - 07:20

Rivaliteti midis Hoze Murinjos dhe Pep Guardiolës dihet.

Postuar: 15/11/2018 - 07:18

Qeveria mori dje vendim për kriteret, mënyrën e shpërblimit dhe përfitimin e trajtimit për përgat

Postuar: 15/11/2018 - 07:16

Shqipëria do të luajë mbrëmjen e së shtunës në stadiumin “Loro Boriçi” ndaj Skocisë,