Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Anglia vendos rekord në Botëror me golin e Tripier

Postuar: 11/07/2018 - 22:10

Goli i shënuar nga futbollisti Tripier, ka vendosur 2 rekorde për Anglinë.“Tre Luanët” bëhen skuadra që kanë shënuar më shumë gola nga goditja e dënimit në Botëror, pra 9 të tillë.Supergoli i futbollistit të Totenhemit theu edhe rekordin e vendosur nga Anglia në vitin 1966 që e mbylli Botërorin me 11 gola.

Goli i shënuar nga anglezët, ishte i 12 në këtë Kupë Bote.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 1

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/07/2018 - 22:55

Skuadra e Lazio-s ka fituar ditën e sotme në një miqësore me modestët e skuadrës së Auronzo-s me shifra të pabesueshme. 

Postuar: 18/07/2018 - 22:04

Sulmuesi juventin Cristiano Ronaldo ka lënë pa fjalë stafin e hotelit ku kaloi pushimet në Greq

Postuar: 18/07/2018 - 21:55

Tashmë është zyrtarizuar edhe ekipi që do të ndeshet me Kukësin në turin e dytë eliminator në Cha

Postuar: 18/07/2018 - 21:20

Pas Cristiano Ronaldos Juventusi synonte të tjerë kampionë për tia bashkangjitur yllit portugez

Postuar: 18/07/2018 - 17:11

James Rodriguez mund ta kthejë përmbys merkaton e kësaj vere.

Postuar: 18/07/2018 - 16:36

Ivan Perisiç ishte një nga protagonistët e suksesit historik të Kroacisë në Kupën e Botës, ku për

Postuar: 18/07/2018 - 15:55

Pas largimit të Kristiano Ronaldos, Real Madridi ka nisur punën për të plotësuar bosh