Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Apolonia mposht Flamurtarin, fiton edhe Teuta

Apolonia mposht Flamurtarin, fiton edhe Teuta

Postuar: 12/04/2015 - 16:45

Apolonia ka mposhtur në "Loni Papuçiu" Flamurtarin me rezultatin 2-1 falë golave të Ribaj dhe Fili në minutat 13 dhe 87. Për miqtë barazoi përkohësisht Bregu në minutën e 18 por pa mundur të evitojë humbjen e radhës.
 
 
Në ndeshjen tjetër, të luajtur në "Niko Dovana", ka mjaftuar një gol që Teuta të marrë 3 pikë përballë Elbasanit, që ka marrë tashmë rrugën për Kategorinë e Parë. 1-0 dhe skuadra e Begejas merr frymë e qetë pas një 90 minutëshi që rezultoi i vështirë për "Djemtë e Detit". 
 
Pas 30 javësh kampionat Apolonia qëndron e parafundit me 19 pikë, 6 më shumë se Elbasani, ndërsa Flamurtari kanë 34 dhe 26 pikë. 
 
APOLONIA – FLAMURTARI 2-1
GOLAT: Ribaj 13 Fili 87 / Bregu 18
TEUTA – ELBASANI 1-0
GOLAT: Hyseni 75
 
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 20

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/10/2018 - 18:49

Bisedimet e mundshme mes njeriut të dytë që komandon Arabinë Saudite, Princit të Kurorës, Mohamad bin Salman dhe Mançester Junajtid për blerjen e klubit nga familja Glejzër, kanë rikthyer edhe njëherë temën e ekuilibr

Postuar: 17/10/2018 - 16:54

Duke filluar nga dita e sotme kemi një rekord të ri, me sportistin më të paguar në botë.

Postuar: 17/10/2018 - 14:06

Nuk kanë fund problemet te Tirana edhe pas shkarkimit të trajnerit Ze Maria.

Postuar: 17/10/2018 - 07:28

Gjermania bëri lojën, Franca mori fitoren.

Postuar: 17/10/2018 - 07:26

Skënderbeu po kalon një moment të vështirë, pasi klubit i janë ngritur në protestë lojtarët, të c

Postuar: 17/10/2018 - 07:25

Shqipëria nuk i ka punët në terezi në grupin e parë të Divizionit C në Ligën e Kombeve dhe për kë

Postuar: 16/10/2018 - 20:39

Lojtari i ri i Barcelonës, Malcom duket se nuk ka ngelur i kënaqur me minutat që po akt