Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Arbitri masakrohet në parking pas ndeshjes së futbollit, tre futbollistët dyshohen si agresorët

Postuar: 13/11/2018 - 12:16

Arbitri Daniel Sweeney është sulmuar të dielën e kaluar, pasi ka drejtuar ndeshjen Mullingar-Horseleap, në futbollin amator të Republikës së Irlandës.

Ai u godit kur do të merrte makinën nga parkingu. Rezultati i sulmit të dhunshëm është nofulla e thyer, një plagë në syrin e djathtë dhe një prerje në hundë, që kërkon qepje, raporton “The Mirror”.

Nuk ka të burgosur për këtë sulm, por policia irlandeze po heton ende faktet që ka mbledhur në vendngjarje.

Disa media, si “Independent”, shkruajnë se agresorët e gjyqtarit mund të jenë tre lojtarë nga Mullingar Town dhe një tifoz që shkoi me ta, pavarësisht faktit se Mullingar e fitoi ndeshjen 3-1.

Drejtuesi i kompeticionit (Combined Counties League), Sean Montgomery, ka kërkuar bashkëpunimin e tifozëve për të gjetur ata që janë përgjegjës për sulmin: 

“Unë nuk e kishte parë një dhunë të tillë më parë. Liga jonë është duke e marrë shumë seriozisht këtë sulm. Daniel është një arbitër shumë i mirë dhe është shumë i çuditshëm sulmi ndaj tij, sepse Mullingar e fitoi ndeshjen”. 

Presidenti i Shoqatës së Arbitrave të Irlandës, Paul O’Brien, është i shqetësuar për rritjen e dhunës në futbollin amator.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/02/2019 - 07:29

Ai e nisi sezonin me shkëlqim tek Xhenoa dhe tani është bërë ylli i ri i Milanit. Gjashtë gola në pesë ndeshjet luajtura kanë bërë të harrohet shumë shpejt argjentinasi Gonzales Higuain.

Postuar: 21/02/2019 - 07:27

Liga e Kampioneve dhuroi mbrëmë emocione të forta dhe spektakël, ku padyshim kryendeshja Atletiko

Postuar: 21/02/2019 - 07:26

Një nga futbollistët që po bën bujë gjatë ditëve të fundit është sulmuesi Kristal Abazaj, i cili

Postuar: 21/02/2019 - 07:25

Mbrojtësi shkodran, Elseid Hysaj, nuk është e thënë të gjejë qetësi tek Napoli këtë edicion.

Postuar: 21/02/2019 - 07:24

Komisioni i Disiplinës i Federatës Shqiptare të Futbollit vendosi të shqyrtojë fenomenet negative

Postuar: 21/02/2019 - 07:23

Teuta është në vend të dytë për momentin në Kategorinë Superiore.

Postuar: 20/02/2019 - 22:58

 Atletico Madrid ka treguar dhëmbët në ndeshjen e parë të fazës së 1/8-ave të UEFA Champions