BREAKING NEWS

SHBA paralajmëron shpalljen “non-grata” të PD, demokratët rrezikojnë sanksione, Ambasada Amerikane deklaratë “bombë”, të kenë kujdes personat që shoqërohen me Sali Berishën dhe familjen e tij

SHBA paralajmëron shpalljen “non-grata” të PD,
x
BREAKING NEWS

Alarm për pushtetarët e lartë të korruptuar, zyrtari i lartë i SHBA zbarkon në Tiranë më 20 qershor, Joe Biden zgjat “emergjencë kombëtare” për të zhdukur korrupsionin në Shqipëri, zbardhet dokumenti që fundos familjen “Berisha”, sekuestrim pasurie për...

Alarm për pushtetarët e lartë të korruptuar, zyrtari i
x
BREAKING NEWS

Ja kush është personazhi i njohur i botës së krimit që do të fundosë Ilir Metën në SPAK, Kreshnik Spahiu zbulon detaje nga përgjimi që nëse merret seriozisht nga autoritetet mund të hapë “Kutinë e Pandorës” në politikë

Ja kush është personazhi i njohur i botës së krimit që
x
BREAKING NEWS

Ja si oligarku Klodian Allajbeu po “vjel” para pa kriter nga buxheti i shtetit për shkak të vjedhjeve dhe keqmenaxhimit, Spitali Amerikan zero investime në pajisje dhe përdor mjekët e spitaleve publike, qeveria asnjë kontroll

Ja si oligarku Klodian Allajbeu po “vjel” para pa kriter nga buxheti
x
BREAKING NEWS

Pikëpyetjet si u ngrit Belinda Balluku nga pastruese në Greqi, në nr.2 i qeverisë dhe ministre e tenderave në Shqipëri, ja detajet e forta që zbardhi media greke për bashkëpunëtoren e Ramës, nga “festa” me 50 milionë eurot që i ka borxh kompanisë “Acto...

Pikëpyetjet si u ngrit Belinda Balluku nga pastruese në Greqi, në
x
BREAKING NEWS

Meta-Kryemadhi të përgjuar nga BKH, ja detajet nga dosja që po heton prokurori Sotir Kllapi, në skaner pronat dhe llogaritë bankare, nga tërheqja e 20 mijë euro në vitin 2008, lejet për ndërtime, vila në Gjirin e Lalzit, deri te mobilimi dhe misteri i...

Meta-Kryemadhi të përgjuar nga BKH, ja detajet nga dosja që po
x
BREAKING NEWS

Gati fletë-arresti për Ilir Metën, kjo është seanca e fundit e pyetjeve të tij në SPAK, ja provat që e kanë fundosur, juristi Romeo Kara nxjerr detajet e forta

Gati fletë-arresti për Ilir Metën, kjo është seanca e
x
BREAKING NEWS

Aleanca mes Sali Berishës dhe Ilir Metës është prishur, Myslym Murrizi zbulon se çfarë po ndodh brenda opozitës dhe tregon "recetën" që do të rrëzojë Edi Ramën nga pushteti

Aleanca mes Sali Berishës dhe Ilir Metës është prishur,
x

Sport

Argjentina fituese? Në prag të fillimit, çfarë ka parashikuar videoloja e famshme për Botërorin e Katarit (Foto)

Argjentina fituese? Në prag të fillimit, çfarë ka

Kupa e Botës do dhe shumë pak të fillojë, teksa emocionet dhe parashikimet rreth saj tashmë kanë nisur.

Ashtu si çdo Botëror, videoloja e njohur “FIFA 23”, ka bërë parashikimet e saj për sa i përket fituesit, golashënuesit dhe asistuesit më të mirë të turneut.

Sipas saj, Kupën e Botës këtë vit do ta fitojë Argjentina, në një finale përballë Brazilit, duke e mundur me rezultatin 1-0, teksa vendi i tretë do t’i shkojë Francës, pasi të ketë mundur Portugalinë me rezultatin 4-2.

Golashënuesi më i mirë i këtij Botërori, sipas “FIFA”-s do të jetë Leo Mesi, me 8 gola të shënuar, teksa do të ndiqet nga Depaji dhe Mbape me nga 6 secili.

Asistuesi më i mirë do t’i takojë tre lojtarëve, Benzema, Zielinski dhe Silva me nga 3 të tillë.

Kujtojmë që EA ka bërë parashikime dhe për tre Botëroret e fundit, të cilat kanë rezultuar të sakta për sa i përket fituesve.