BREAKING NEWS

Trump mbyll përgjithmonë marrëdhëniet me OBSH, mbështeti Kinën dhe u angazhua kundër presidentit amerikan

Trump mbyll përgjithmonë marrëdhëniet me OBSH,
x

Sport

Armand Duka kritika Ramës për sportin në këtë periudhë pandemie, Shakohoxha del me deklaratën surprizë: Ai i vetmi kryeministër që ...

Armand Duka kritika Ramës për sportin në këtë

Debati dhe kritikat e FSHF se qeveria nuk ka ndihmuar  sportin në këtë periudhë pandemie, gazetari sportiv Dritan Shakohoxha është shprehur se Rama është i vetmi kryeministër që ka ndihmuar dhe investuar më shumë në sportin shqiptar me stadiume të reja.

"Kryeministri aktual është ai që ka ndihmuar më shumë sportin në historinë shqiptare për ndërtimin e  stadiumeve. Sigurisht që kjo nuk mjafton dhe duhen ende investime në sport, por siç e thashë 92 % e klubeve janë pronë e bashkive dhe paguhen rrogat nga bashkitë", tha Shakohoxha për Report tv.